IEM Cologne 2022: Jaká byla cesta FaZe Clanu k titulu a k odměně ve výši 400 000 dolarů?

  • 18. 07. 2022 14:55

IEM v Katowicích, IEM v Kolíně nad Rýnem a Major, to se nikomu nepovedlo za celou historii CS:GO v jednom roce. FaZe Clan je tak prvním týmem v historii, který tohle dokázal. Jaká byla jejich cesta k tomuto titulu?

Na začátku turnaje narazili na brazilské 00NATION, proti brazilcům se jim podařilo s přehledem vyhrát v poměru 2:0 na mapy a mířili do semifinále skupiny. V semifinále na ně už čekal tým Spirit. Rusové nestačili tempu, které FaZe nasadil a prohráli také 0-2.

V souboji o postup z prvního místa skupiny pak narazili na Astralis. Dánská organizace se sice rvala ze všech sil, ale nestačilo to na zisk jediné mapy. FaZe tak šli z prvního místa skupiny, Astralis ze druhého a poslední postupové místo brali Team Liquid.

Ve druhé skupině to byli Natus Vincere, kterým se dařilo proplouvat bez problémů. Duel s týmem MOUZ vyhráli v poměru 2-1, následně pak porazili NIP a ve finále skupiny se utkali o první místo se španělskými Movistar Riders, kteří zde na turnaji přepisovali historii španělského Counter-Striku.

Španělské organizaci se sice skupinu vyhrát nepodařilo, tým v čele se S1mplem pro ně byl moc velkou překážkou. Natus Vincere tak šli z prvního místa ve skupině, z druhého pak šli Movistar RIders a ze třetího se na cestu do play-offs vydávali MOUZ se slovenským zástupcem frozenem.

Čtvrtfinále nám pak přinesly souboj Teamu Liquid s Movistar Riders a MOUZ proti Astralis. Z prvního duelu se dál dostali Movistar Riders, v druhém brali výhru ve třech mapách Astralis. Semifinálová utkání tedy byla Astralis vs. NAVI a Movistar Riders vs. FaZe Clan. Obě tyto semifinále vyhrál favorit.

FaZe Clan versus NAVI, letošní rok nevystihuje lépe žádný jiný zápas. A jak se i letos tradicí, tak znovu FaZe Clan bral titul. Finálový souboj NAVI s FaZem se stal nejsledovanějším zápasem historie mimo Majory. FaZe Clan si odnesl odměnu ve výši 400 000 dolarů a další titul v letošním roce.

Zdroj titulnej fotografie: Instagram/Karrigan

FaZe Clan sa v tomto roku radovali aj v Spodek aréne

FaZe Clan sa v tomto roku radovali aj v Spodek aréne Source: Jan Hložek, EPLAYER

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.