IEM Cologne 2022: Aneb jak si vedly čtvrtfinálové týmy a na co se můžeme těšit?

  • 16. 07. 2022 13:00

Máme za sebou čtvrtfinálové zápasy play-off, které přinesly opravdu zajímavou podívanou a zápasy mezi všemi čtvrtfinálovými týmy už napínavější ani být nemohly.

Tým MOUZ proti legendárním Astralis

Astralis se do čtvrtfinále ve skupině B probojovali v neskutečně zajímavé formě, první zápas ve skupině proti brazilské Furii, kde si Astralis pickli svoji aktuálně nejúspěšnější mapu Nuke, Furii naprosto převálcovali stavem 16:8. Zajímavostí může být, že Astralis na mapě Nuke za poslední 3 měsíce prohrál pouze dvakrát z 13 zápasů, drží si tedy aktuálně 84,6% winrate na této mapě. Druhou mapou byl pick Furie, Mirage, která již předvedla vyrovnanější podívanou, avšak Astralis se nedali a stavem 16:13 poslali brazilský tým do lower bracketu, tedy 2:0 na mapy.

Další překážkou pro Astralis byl aktuálně TOP4 tým světa a tím je CLOUD9, kde si Astralis picklo mapu Inferno, kde opět předvedli svou formu a mapu si vzali ve svůj prospěch stavem 16:11. Následoval pick týmu CLOUD9 a to mapa Mirage, kde Astralis opět předvedli skvělý výkon a mapu si vzali ve stavu 16:8 a tím tedy poslali ruskou sestavu do lower bracketu, tedy opět 2:0 na mapy, čímž se probojovali do finále skupiny bez ztráty jediné mapy.

Astralis sa v Kolíne zatiaľ darí

Astralis sa v Kolíne zatiaľ darí Source: Facebook/Astralis

Ve finále skupiny na ně čekal aktuálně už TOP2 tým světa, Faze, kde Astralis předvedlo opravdu vyrovnané csko. První mapou byl pick Astralis a tím byla mapa Overpass, kde se zuby nehty snažili Faze porazit, avšak nakonec podlehli a Faze vyhrálo ve stavu 16:13. Následoval pick týmu Faze, Inferno, který byl opět vyrovnaný, avšak nezadařilo se a Faze si tak podmanilo i druhou mapu ve stavu 16:11. Tímto se tým Astralis proboval do čtvrtfinále a Faze rovnou do semifinále, které nás čeká dnes. Čtvrtfinálové zápasy se už nyní hrály na stagi před plnou Lanxess Arenou, tedy i mezi Astralis a MOUZ, což pro sestavu MOUZ byla premiéra a stres byl znát. První mapou byl pick MOUZ a to mapa Mirage, kde tým MOUZ předvedlo skvělou týmovou hru s dominancí německého hráče Jon de Castro „JDC“ s výkonem 22/14 K/D, kdy stavem 16:8 nastavili laťku relativně vysoko.

Přišel pick týmu Astralis, Nuke, kde už to ze začátku vypadalo, že by mohl nastat zlom od MOUZ, například kvůli krásnému acu australského hráče Christophera „Dexter“ Nonga nebo kvůli opravdu přesvědčivému výkonu maďarského wipaře Ádáma „torzsi“ Torzsáse. Avšak nestačilo to a Astralis opět předvedli svou dominanci na mapě Nuke a získali si ji tak ve stavu 16:9.

Následovala decider mapa a to mapa Ancient, kde tým Myšáků má svůj nejvyšší winrate právě na této mapě (80%), takže už bylo na začátku jasné, že to bude velice vyrovnaný souboj a bylo tomu i tak. Oba týmy se neustále přetahovali s rozdílem pár kol, německý hráč JDC za tým MOUZ opět předvedl svou formu a svým 1v4 clutchem zamíchal kartami obou týmů. Avšak při stavu 11:11 nastal zlom, kde tým MOUZ při obraně B situ zaváhal a od té doby se zmohli už jen na jeden bod. Astralis nakonec získalo i druhou mapu stavem 16:12 a probojovali se tak až do semifinále, kde se dnes od 15:30 utká v BO3 sérii proti odhodlaným NaVi v čele s legendárním Oleksandrem "s1mple" Kostylievem.

Movistar Riders zdolali americký tým Liquid

Movistar je dalo by se říct dosud největším překvapením celého IEM Cologne, jelikož jejich forma je naprosto neuvěřitelná. Ve skupině A si prvním zápasem naprosto hravě poradili s TOP6 týmem G2, kde si Movistar pickli mapu Vertigo, kterou si převzali stavem 16:12 a následoval pick týmu G2, Inferno, což je mapa, kde za poslední měsíce G2 prohrál pouze třikrát za poslední 3 měsíce. Toho se tým španělských Movistar ani trochu nezalekl a hravě si vzal i druhou mapu stavem 16:9. Stavem 2:0 na mapy tak poslali G2 do lower bracketu.

Dále se jim postavil do cesty aktuálně TOP5 tým světa, Vitality. Prvním mapou byla Mirage, pick týmu Vitality, kde Movistar ukázalo svoji formu a vzali si mapu absolutně bez problému ve stavu 16:4 a nastavili tím laťku extrémně vysoko. Následoval pick Movistar, Vertigo, kde šlo krásně vidět, jak podcenili svého soupeře a ztratili svou mapu ve stavu 3:16. Následoval decider a to mapa Nuke, dominant týmu Movistar, kde si za poslední 3 měsíce drží krásný 77,8% winrate, a bylo to znát. Mapu si vzali ve stavu 16:12 a Movistar tak postoupil do finálové části skupin.

Source: Fragbite

Ve finálové části skupin na ně čekal ne příliš snadný soupeř, NaVi. Vítězstvím první mapy a tím i svého picku, stavem 16:9 na Infernu, to už vypadalo, že ani tak obtížný soupeř jako je NaVi je nezastaví. I po veškeré snaze avšak podlehli na picku týmu NaVi, Miragi, ve stavu 11:16 a následoval decider Overpass, kde NaVi má za poslední 3 měsíce 100% winrate, což bylo znát a NaVi si tak vzali i druhou mapu po relativně vyrovnaném stavu 16:10. Tímto se španělští Movistar probojovali do čtvrtfinále a NaVi rovnou až do semifinále play-off, které se odehraje již v dnešní odpoledne.

Spodní větev čtvrtfinálového play-off psala ještě napínavější příběh než v ta vrchní, tým Liquid se tak poprvé představil s touto sestavou a zlepšení herních výkonů pocítili všichni jeho soupeři ve skupinové části. První mapou byl pick týmu Liquid a to mapa Ancient, kde Liquid trochu podcenil své odhodlání a nedařilo se jim. 4 kola za teroristickou stranu byla zkrátka málo a na Movistar po vystřídání stran už nestačili, a to také díky skvělému výkonu hráče Alvara „SunPayus“ Garcia, který za celý zápas nastřílel krásných 27 fragů a nakonec tak skončil s dominantním HLTV ratingem 1.88.

Přišel pick týmu Movistar, Inferno, který byl napínavý až do úplného konce. Zápas začal jednostranou dominancí španělských Movistar a v poločase měli nastříleno 10:5 za teroristickou stranu. Přišla výměna stran a na Liquidu opravdu začalo jít vidět, že si tuhle mapu chtějí vzít ve svůj prospěch. Po výhře pistolkového kola sbírali jedno kolo po druhém a nenechávali týmu Movistar vůbec žádný prostor. Tomu například dokazuje i krásný individuální play amerického hráče Joshe „oSee“ Ohma, který při stavu 12:10 pro tým Movistar ustřelil na A situ pěkný 1v3 clutch. Dále při stavu 15:14 pro tým Liquid se lotyšec Mareks „YEKINDAR“ Galinskis nechal unést a krásným otevřením B situ dopomohl svému týmu získat 16. bod, čímž Liquid získal Inferno ve svůj prospěch stavem 16:14.

Třetí mapou jako decider bylo Vertigo. Movistar se opět ukázali, po vítězství pistolkového kola nepolevili a první polovinu za CT stranu si vzali 10:5 ve svůj prospěch. Získali si pistolkové kolo i za teroristickou stranu, avšak následující kolo tým Liquid nepolevil a šel do force buye, který jim vyšel a získali si tak pro sebe následujících 5 kol a tím se zápas dostal do stavu 11:10. Další kolo nastal zlom a Liquid už se nedokázal nadále vzpamatovat, dokazuje tomu i výkon španělského hráče Raúla Jordána „DeathZz“ Nieta, který si za zápas nastřílel neuvěřitelných 32 killů a skončil tak s 1.74 HLTV ratingem. Movistar si tímto podmanili i druhou mapu 16:12 a postupují tak do dnešního semifinále, kde se v 19:00 v BO3 sérii postaví proti již dříve zmiňovaným Faze a myslím si, že se můžeme těšit na velice zajímavý zápas.

Zdroj titulnej fotografie: ESL

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.