IEM New York 2020 EU - preview

  • 06. 10. 2020 14:00

Fanoušci esportu a hlavně Counter Striku se v posledních týdnech opravdu nenudí. Po nedávno skončené ESL Pro League Season 12, kterou jasně vyhráli Dánové z Astralis, se budou moci těšit na další zajímavý turnaj, a to IEM New York 2020! Event začíná už dnes, 6. října, a jak je v těchto temných dobách zvykem, bude se konat zcela online. Celkem 8 týmů bude pět dní bojovat o prize pool v hodnotě 140 000 amerických dolarů. Skupinová fáze se hraje ve formátu BO3 s dvojitou eliminací. Dva nejlepší týmy v každé skupině se kvalifikují do play-off. Semifinále se uskuteční v sobotu a BO5 grand finále v neděli.

Skupina A

Vitality, G2 Esports, Fnatic, Complexity

V našlapané skupině A budou k vidění dva hned dva francouzské týmy, a to Vitality a G2. Po jejich boku se pak představí legendární tým Fnatic spolu s Complexity. Asi největším favoritem je tým Vitality, který již delší dobu předvádí nadprůměrné výsledky a určitě si dělá ambice jen na ty nejvyšší příčky. Na záda mu však bude dýchat například jeho rival okolo hvězného snipera kennyS. Hráčům G2 se v poslední době moc nedařilo, to však budou chtít v tomto kratším turnaji změnit. Kvalitu na to rozhodně mají. Kdo však kvalitu čím dál více ztrácí, je švédský tým Fnatic, jehož výsledky od začátku pandemie koronaviru klesají strmě dolů. Fanoušci tohoto velikána mohou jen doufat, že se to změní a výsledky začnou přicházet. Černým koněm skupiny je bezesporu tým Complexity. Tento mladý tým, aktuálně hrající s Nielsem Christianem "NaToSaphiX" Sillassnem namísto Owena "oBo" Schlattera, má stoprocentně na to, aby dokázal překvapit a získat nějaké dobré umístění. Alespoň boj o druhé postupující místo bude tedy určitě zajímavý až do samotného konce.

Bude z toho titul pro Vitality? Photo by HLTV.org

Skupina B

Heroic, BIG, FaZe Clan, OG

Ve skupině B uvidíme určitě stejně kvalitní týmy, jako v předešlé. Zajímavé strategie nám předvede dánský Heroic, výbornou týmovou spolupráci německá mašina BIG, svůj obměněný tým FaZe Clan, či nám ukáže nádherný play některý z hráčů OG. A kdo je favoritem skupiny? Právem za něho můžeme určitě považovat tým BIG, který má stále svoji nesmírnou kvalitu, skvělé hráče a ještě lepší mentalitu. I když se jim poslední turnaje moc nevyvedly, jsou pořád na velice dobré úrovni. Do play-off si dělá ambice i dánský tým Heroic. Ten je poslední dobou spojován s využitím coach bugu, který použil jejich tehdejší trenér HUNDEN. Jeho absence byla hned na počátku znát, ale stejně tento mladý tým okola cadiaNa dokázal v ESL Pro League Season 12 získat nádherné 3. místo. Naopak jeden odchod zřejmě neprospěl třetímu účastníkovi skupiny, FaZe Clanu. Ti po výměně mladíčka Bymase, který momentálně hraje skvěle za mousesports, přivedli Markuse "Kjaerbye" Kjærbyeho, bývalého hráče North. Na nedávných turnajích tým nedosahoval takových výsledků, jako by si managment představoval. Přeci jen, hráči jako coldzera, NiKo, či rain mají na to, aby se svými spoluhráči hráli o nejvyšší pozice. Do týmu však nelze vidět, a tak se nechme překvapit, co nám tato sestava ukáže za výkon. I v této skupině máme takového menšího černého koně - evropský mix OG. In-game leader Aleksib má svém týmu velice zkušené hráče, jako například NBK či valde, s kterými bude chtít předvést dobrou a zajímavou hru, která je dovede do play-off a bude se líbit jejim fanouškům. Cesta do vyřazovacích bojů bude tedy určitě napínavá!

OG je černým koňem turnaje Photo by HLTV.org

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.