Šampiony IEM New York 2020 se stali hráči FaZe Clanu!

  • Štěpán Zvolánek
  • 13. 10. 2020 14:10

Kratší, ale o to více zajímavější event IEM New York 2020 přinesl zajímavé události. 70 tisíc amerických dolarů si pro sebe uzmul skvěle hrající FaZe Clan, který turnajem prošel fámozně a ukázal, že stále má esportovému světu co nabídnout. Výkony nad očekávání ukázaly také týmy OG a Fnatic, které si došly pro pomyslné medaile. Zklámání naopak panuje v Dánsku u Heroic či u předpokládaného favorita G2 Esports.

Základní část

Z nabité skupiny A se do play-off probojoval jeden favorit, ale také jeden předpokládaný outsider turnaje - Vitality a Fnatic. Za pomyslnou bránou zůstal s jednou výhrou tým Complexity a i G2 Esports, kteří předvedli katastrofální výkon, když nevyhráli ani jednu mapu!

Francouzové měli svoji cestu do vyřazovacích bojů vcelku jednoduchou, i když první zápas s Fnatic musela rozhodnout třetí mapa a k vidění bylo hned dvakrát prodloužení. Druhý zápas s Complexity však opanovali 2:0 a jako první si zajistili účast v boji o medaile.

Tým okolo velmi chytrého, ale často opomíjeného in-game leadera Goldena tedy začal turnaj prohrou s Vitality. To je však evidentně posilnilo, když v dalších dvou důležitých zápasech s G2 a Complexity neztratili ani mapu. Hráli prostě skvěle a účast v play-off byla určitě zasloužená.

V neméně kvalitní „béčkové“ skupině si postup vybojovaly evropské týmy hvězd, a to OG a FaZe Clan. Neuspěly naopak dva favorizované celky BIG A Heroic, kterým se před turnajem dávaly velké naděje.

Aleksib a jeho spuluhráči si účast v play-off zajistili už po dvou zápasech, ve kterých neztratili ani jednu mapu!

FaZe Clan naopak ke svému postupu potřeboval rovnou tři zápasy. Ten první sehrál s Heroic, zvládl ho a nabral sebevědomí, které však kleslo další den prohrou s výborně hrajícím týmem OG. Svůj rozhodující zápas o vše sehráli s německým týmem BIG, který je v posledních vzájemných duelech vždy porazil rozdílem třídy. Ten den se ale okolnosti měly jinak. NiKo a spol. na Němce přímo vlétli a výsledkem 2:0 je vymazali se serveru.

Hráči Fnatic nám po dlouhé době ukázali dobrou a zajímavou hru Photo by ESL

Play-off

Ve vyřazovací části se odehrály tři zápasy, a to nejdříve dvě semifinále a poté závěrečné BO5 Grand finále.

První semifinále se odehrálo mezi týmy OG a Fnatic a už od začátku se dal tušit dlouhý a napínavý zápas, neboť oba celky byly v dobré herní kondici. Každý tým si dokázal pro sebe vzít mapu, kterou si zvolil soupeř, a tak rozhodla až nejhranější Mirage. Tam OG zvládli celkem jednodušše JW a spol. porazit a zajitili si účast v Grand finále!

O druhou a zároveň poslední vstupenku do boje o 70 000 dolarů se strhl boj mezi Vitality a FaZe Clanem. Favorit Vitality na první mapě Mirage zaspal a než se stihl rozkoukat, svítil na pomyslné tabuli stav 0:1 ve prospěch FaZe. Inferno parta okolo trenéra YNk výborně rozjela v první půlce, v té druhé pak sice polevila, ale nakonec těsným výsledkem 16:14 postoupila do Grand finále!

V neděli v 16:00 byli všichni připraveni na dlouhé a nádherné vyvrcholení celého eventu - FaZe Clan vs. OG, aneb odveta zápasu ve skupině. To, že zápas bude napínavý až do samotného konce trochu ukázala první map, kde tým OG padl až po prodloužení 20:22. V dalším průběhu zápasu však FaZe Clan začal úřadovat a zejména NiKo s rainem byli strůjci jeho úspěchu - Inferno 16:5, Dust II 16:11 a duel byl u konce! Pro tutu evropskou organizaci je to první titul na větším turnaji od podzima minulého roku a na svoji dobrou hru budou chtít navázat i v DreamHack Open Fall 2020, jenž začíná už 15. října.

Tato sympatická parta předvedla skvělý výkon, který stačil na pěkné druhé místo Photo by OG

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.