Inferno se sice povedlo, fanoušci však postrádají 2 legendární odkazy a chtějí je zpět

  • 06. 09. 2023 20:30
Zdroj titulní fotografie: Reddit / Pieter_VM

Cedule Adama Friberga na Banánu a plakát s HE granátem od Michaila "Dosii" Stoljarova v Pitu, dvě ikonické reference z profesionálního hraní, které byly součástí Inferna v CS:GO, byly v přepracované verzi Inferna pro CS2 dle všeho kompletně odstraněny.

Friberg si v roce 2016 díky svému neobvykle výjimečnému umu při hraní na úseku mapy nazývaném Banán vysloužil svoji vlastní pouliční ceduli, která byla pojmenována "Via Adamo". Navíc si pak získal i přezdívku "Král Banánu". Tuto ceduli v CS2 však nenalezneme.

Obdobné platí i u odkazu s legendárním "200 iq HE" z velkého Major finále PGL Kraków 2017, který na novém Infernu chybí taktéž, a komunita rozproudila divokou diskuzi, proč se tak Valve rozhodlo.

"Přidává to na atmosféře, když jsou tu takové drobnosti, které připomínají vzpomínky a historii hry, taky to ničemu neuškodí," napsal jeden z fanoušků na Reddit.

Valve by čistě teoreticky mohlo argumentovat tím, že tyto reference odstraňuje, protože dny CS:GO jsou téměř sečteny. V praxi by však komunita tomuto vysvětlení jen těžko věřila, protože Valve zachovalo jiné reference na nových mapách, jako je například olofmeisterův boost, hořící defuse na Overpassu či coldzerovo graffiti na mapě Mirage.

Neděje se tak však poprvé, co společnost Valve po přepracování mapy odstraňuje ikonické odkazy na profesionální hraní. Před dvěma lety vývojáři vymazali z mapy Dust 2 legendární Fnatic AWP graffiti, když byla mapa vyřazena z fondu aktivních map a dostala novou verzi. Postrádáte některý z odkazů?

few have noticed that the Dosia grenade graffiti has been removed...
by u/Pieter_VM in GlobalOffensive

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.