Jak se vyjádřili LCK hráči k aktuální botlane metě? Support itemy nejsou vybalancované, tvrdí BeryL.

  • 05. 02. 2023 20:15

V korejské LCK se objevují stále novější a novejší picky na botlane. Keria a BeryL jsou hlavní dvojicí inovátorů, kteří přináší nové picky na botlane. Keria si zahrál Kalistu, Caitlyn, Twitche, ale i Ashe. BeryL dostal do profesionálních zápasů Heimerdingera, se kterým se mu podařilo vyhrát světový šampionát.

První vyjádření přišlo od Petera z týmu Nongshim RedForce, který o botlane metě promluvil pro Inven Global.

NS Peter :"Myslím si, že tohle všechno je jenom kvůli tomu, jak je Hail of Blades OP v early game. Aktuálně pokud se vám podaří zničit jednou enemy botlinku, tak už je prakticky nemožné se vzpamatovat. Stačí prostě hrát agresivně a nechat junglera krýt botlinku. Pokud hrajete tank supporta do Varus + Ashe botlane s dvěma HoB, tak vás mohou na levelu 1 vyhnat od minionů i zkušeností, nebo vás dokonce zabít."

Dalším hráčem, který se vyjádřil byl BeryL, ten zmínil hlavně to, že support itemy nejsou vybalancované. Podle slov dvojnásobného světového šampiona jsou support itemy na range šampiony o dost lepší než na melee postavy. Více early game goldů, které vám zajistí vedení, tím pádem i silnější early game, která může být rozhodující.

Gumayusi toto téma otevřel i na streamu a dokonce nabídl pro Riot Games řešení, jak tuto metu ukončit. Podle korejského marksmana stačí nerfnout Serrated Dirk a Hail of Blades, tyto dvě věci totiž dominují aktuální metě a prakticky v každé hře můžeme vidět supporta s jednou z těchto věcí.

Keria podle slov svého marksmana chce hrát například Nautiluse nebo Leonu. Ani jednoho z těchto šampionů si ale Keria zahrát nemůže, ten údajně hraje ADC supporty pouze, protože jsou dobří a aby jeho tým měl větší šanci na vítězství.

Zdroj úvodního obrázku: Twitter LCK

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.