Jankos končí v G2! Ruler a knight se připojují k JDG

  • 09. 12. 2022 23:50

Po dlouhé době bez oficiálních oznámení se konečně dostáváme k momentu, kdy týmu oznamují své nové posily a sestavy. Kromě nových sestav se i loučí s hráči, kteří týmy opouští. Dnešní den nám přinesl jeden odchod v LEC a hned tři zajímavé přestupy v LPL.

Prvním zmíňeným je konec polského junglera Jankose v týmu G2 Esports. Polák vyhrál společně s G2 MSI a dostal se do finále Worlds, kde padl v poměru 0-3 s týmem FPX. Od roku 2019 se dostali pouze jednou do semifinále světového šampionátu a nyní nastal čas na změnu.

Na cestě pryč z týmu je Jankos, který by měl podle předpokladů zamířit do Heretics. Fanoušci dali na sociálních sítích vědět, že jim polský jungler bude chybět. G2 by měli v následujících dnech oznámit příchod Yikea jako náhradu za Jankose.

Změny dělá i nejvetší favorit na letošní titul na Worlds. Rok 2022 nevyšel, tak v týmu končí Yagao a Hope. Oba z nich budou nahrazeni hráči, jejichž jména nahání strach.

Prvním z nich je vítěz Worlds 2017 Ruler, ten končí po 5 letech v Gen.G. Letos se nám ukazoval hlavně na Zeri a byl to hlavně on, kdo dovedl Gen.G k titulu v LCK. S ním měl původně přijít i support Lehends, ale z toho nakonec sešlo.

Yagaa nahradí knight, jeden z nejlepších midlanerů na světě. V Top Esports měl celkem smůlu, v roce 2020 měl nejlepší tým na světě, ale jedna pokažená BO5 série je stála naděje na titul. Letos to zkusí znovu, tentokrát s JDG.

Posledním větším přestupem dnešního dne se stal příchod Rookieho do Top Esports. Je vidět, že čínská organizace chce nahradit knighta a vybrala si jednoho z nejlepších midlanerů historie League of Legends. Zanedlouho se ukáže, zda tato volba byla posunem k lepšímu.

Zdroj úvodní fotografie: G2 Esports Twitter

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.