Jankos má nejvíce MVP v historii LEC, králem je ale někdo jiný

  • 18. 12. 2022 08:00

Od roku 2013 se v LEC prostřídalo hodně hráčů, tehdy si ještě pod názvem EU LCS zahrála jména jako Xpeke nebo Yellowstar. Pouze jeden z hráčů, kteří už ukončili kariéru, dostal do první desítky. Hráč s nejvíce MVP průměrně na jednu hru vás ale překvapí, není to Perkz ani Caps.

První místo v počtu MVP drží Jankos, ten jich má už 54, hned za jeho zády je jeho dlouhodobý spoluhráč Caps. Dánský midlaner se drží na druhém místě podle procentuálních MVP. Třetí místo si celkově drží Rekkles se 48 MVP.

Až na čtvrtém místě se drží hráč, který je nejúspěšnějším v historii LEC. Luka "Perkz" Perković má pouze 42. Páté místo patří hráči, který tu byl pro fanoušky nejlepší evropské ligy už od roku 2011. Letos kariéru ukončil a rozhodl se koučovat 100 Thieves.

O pozici za ním je Selfmade, ten je i držitelem největšího počtu MVP na odehranou hru. Polský jungler je králem MVP mezi hráči LEC, dokázal získat toto ocenění přibližně každou pátou hru, což ho staví do pozice prvního v tabulce.

Následuje duo Patrik a Upset, ti se drží shodně na 28 oceněních. Patrik si zároveň drží třetí místo v historické tabulce podle procentuálního zisku tohoto ocenění, český hráč tak dokazuje, že patří mezi špičku LEC.

Desítku uzavírá Hans Sama s Wunderem, oba mají po 26 MVP. První zmíněný je považován za jednoho z nejlepších evropských ADC hráčů, druhý je vítězem MSI a mnohonásobným šampionem LEC.

Zdroj úvodního obrázku: Twitter Caps

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.