Jednou nohou semifinalisté Majoru, druhou na pokraji bankrotu a existence

  • 21. 05. 2023 15:00
Zdroj titulní fotografie: Dust2.us

Je obecně známo, že ekonomická situace kolem esportu by se za poslední dobu dala popsat spíše obdobím krize, a doplácí na nejen organizátoři velkých esportových turnajů, ale i právě hráči a esportové organizace, které to defakto celé tvoří a bez kterých by to nešlo.

Světová dvojka na pokraji zániku

Jedním z týmů, který se aktuálně potýká s existenční ekonomickou krizí, je dánská organizace Heroic. Tento legendární tým momentálně drží 2. příčku na světovém žebříčku a paradoxně se i přes existenční problémy dokázal kvalifikovat až do samého semifinále celého posledního CS:GO Majoru v Paříži, ze kterého si odnáší odměnu ve výši 80 000$.

Dle pondělního oznámení norské burzi, Heroic Group uzavírá dohodu s akciovou společností Krow Bidco AS. Tato dohoda zahrnuje nabídku na odkoupení všech akcií společnosti Heroic Group a Krow Bidco AS doporučuje akcionářům Heroic Group, aby tuto nabídku přijali.

Heroic již od začátku roku zažívá nedostatek finančních prostředků potřebných k provozu na vrcholové úrovni a proto aktivně vyhledával investory. Organizaci se ve výsledku podařilo získat peníze pouze na provoz krátkodobého období. V lednu pak Heroic stáhl dokonce svou herní sekci ve hře PUBG s tím, že "pokračování v soutěžení v PUBG již není pro organizaci udržitelné".

Z důvodu nedostatku finančních prostředků se management nakonec rozhodl pro prodej organizace, aby do budoucna zachránil její dlouhodobé fungování.

Budoucnost organizace se tedy přesouvá pod nové majitele a tedy i nové vedení. Bude zajímavé sledovat, kam teď osud veleúspěšný tým zavede.

Čerpáno z portálu pley.gg

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.