Koho se vyplatí sledovat v EMEA Masters Play-in? Překvapí české týmy?

  • 14. 08. 2023 13:00
Zdroj: Twitter EMEA Masters

Letní splity evropských regionálních lig už jsou u konce, a to znamená jediné, čeká nás další split EMEA Masters. Dnes začíná Play-In fáze, ve které se objeví i dva české týmy, koho se ale vyplatí sledovat? Které týmy mohou překvapit? Na to všechno se dnes podíváme.

České týmy a jejich šance na postup

Entropiq jsou podle sázkových kanceláří favoritem na druhé místo ve skupině, které by znamenalo BO3 sérii s někým, kdo svou skupinu vyhraje. To ale rozhodně neznamená, že je český tým bez šance. I FUT jsou porazitelní, eSuba už nám na jaře ukázala, že turecká liga není tak strašidelná, jak se zdá.

Naopak pro BRUTE půjde o těžký turnaj. Jeví se jako jednoznačný outsider své skupiny a prakticky nic se od nich neočekává. I tyto faktory mohou týmu pomoci k překvapení kteréhokoliv týmu ze své skupiny. V boji o druhé místo se s nimi nepočítá a tak by mohlo přijít nějaké podcenění ze strany soupěřů.

Dokáže se znovu arabský tým dostat do hlavní fáze EMEA Masters?

V minulém splitu ukázali Geekay, že se s arabským regionem musí počítat. Nyní ale přichází dva jiní zástupci, kteří mají těžký úkol a tím je potvrdit sílu, kterou region ukázal v jarním splitu. Od Nigmy ani Anubisu se neočekává tolik už jen z důvodů, jak vypadaly jejich výkony v arabské lize. Oba týmy se rozhodně vyplatí sledovat, očekává se podobně zábavný styl hry, jako jsme viděli u týmu RAAD na jaře.

Dsyre - Kometa z Itálie

Italský liga nám pravidelně ukazuje Macko Esports a aNc Outplayed, ale nyní se obsazení mění. Do skupiny B se probojoval tým Dsyre, který se za poslední dva roky dostal až ze spodu italské druhé ligy do finále první, kde prohrál právě proti Macko. Jména v týmu jsou poněkud neznámá, ale tým by měl podle předpokladů bojova o druhé místo s týmem Nigma Galaxy, ale mohou klidně i překvapit řecké ANO.

OMON a jeho NORD Esports

Ve skupině A má Česko dalšího svého zástupce a tím je OMON v týmu NORD. NLC v posledních letech dosti upadla kvalitou a od jejich týmů se toho tak neočekává tolik. OMONův tým bude chtít ukázat, že kvalita NLC je stále vysoko a budou se rvát s WLG o první místo ve skupině.

GTZ Esports, dominantní Portugalci

Když se v posledních letech mluví o Portugalcích, tak se s nimi počítá spíše jako s ligou, která je v EMEA Masters navíc. To ale neplatí o portugalských GTZ, kteří dominují tamní ligu a vypadají, jako konkurence schopný tým pro Play-In fázi. Otázkou jen zůstává, zda své skvělé výkony dokáží převést i do EMEA Masters.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.