Kontroverzní coach bug je zpět! „Organizátoři musí trenérům věřit,“ upozorňuje olofmeister

  • 11. 11. 2023 22:00
Zdroj titulní fotografie: ESTNN

Podle nedávného odhalení veterána Olofa Kajbjera „olofmeister“ Gustafssona mají trenéři opět schopnost nečestného chování v online turnajích, stejně jako tomu bylo relativně donedávna ve hře Global Offensive. Mnoho fanoušků se obává, že by se mohla opakovat situace spojená se suspendováním trenérů.

Podle olofmeistera v současné době neexistuje žádný skutečný způsob, jak tomu zabránit. „Organizátoři turnaje musí věřit, že se trenéři nedívají na druhý tým,“ uvedl během jednoho ze svých streamů.

S povoleným volným pohybem mají trenéři možnost vidět defacto každou pozici na mapě. Díky tomu mohou snadno odhalit návyky soupeřů, což by týmu mohlo zajistit neporazitelnou výhodu.

V minulosti znežívání této chyby vedlo k šetření komisí ESIC, přičemž bylo po několika letech zkoumání potrestáno přes 100 trenéru, včetně například známého Nicolaie „HUNDEN“ Petersena či Petera „casle“ Ardenskjolda. Následné sankce zákazu činnosti trvaly od jednoho měsíce až po roky. Přistiženy byly desítky trenérů, i když některé zákazy byly později zrušeny.

V současné době budou pořadatelé online turnajů muset být ostražití ohledně toho, jak trenéři tuto funkci využívají, přičemž hráči se již nyní obávají, že jeden svéhlavý provinilec může stačit k vyvolání další dramatické série suspendací.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.