Kontroverzní hitboxy jsou minulostí! Svítá na lepší časy?

  • 11. 10. 2023 06:00
Zdroj titulní fotografie: estnn

Valve přišlo s aktualizací, která řeší zásadní problém s hitboxy modelů postav, jenž hrozil zmařit jak blížící se profesionální debut nového titulu na IEM Sydney 2023, tak i příležitostné hraní v pro běžné hráče. Jedná se o zvláště rychlou reakci týmu vývojářů CS2, protože problém byl identifikován teprve minulý víkend.

Záplata obnáší naléhavou opravu hitboxů, v niž mnozí hráči a fanoušci doufali a která vyřešila problém, jenž byl poprvé identifikován teprve v sobotu. Jeden z hráčů CS2 zjistil pozoruhodnou nesrovnalost s umístěním hitboxů ve srovnání s modely hráčů, což dělalo hru téměř nehratelnou.

Po bouřlivém protestu komunity a obavách, že první velký turnaj v CS2 začne již za méně než týden, jsou mnozí rádi, že vývojáři zakročili rychle, aby byl problém vyřešen. Zatím nebylo potvrzeno, zda se oprava týká plošně všech hitboxů, je to minimálně více než krok správným směrem vzhledem k jejich předchozímu stavu.

Valve dnes navíc také poskytlo další podrobnosti o budoucnosti CS:GO a potvrdilo, že starší klient bude i nadále dostupný prostřednictvím služby Steam. Od prvního ledna 2024 se pak oddělí od současného titulu úplně a zůstane na Steamu pouze jako separátní spustitelná aplikace. Oficiální servery a inventář s kosmetickými předměty v rámci CS:GO budou i nadále trvale vypnuty.

Valve na závěr také provedlo několik oprav souvisejících s herním mechanismem „Looking To Play“. Nadále upravilo způsob zobrazení skinů a nálepek v různém osvětlení, a také vylepšilo s jakou rychlostí se nůž otáčí při jeho prohlížení.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.