Korejská velká čtyřka mezi sebe od roku 2019 pustila pouze jednoho hráče

  • 29. 08. 2023 15:00

Jste korejský midlaner a chcete se dostat na Worlds? Tak to zadarmo rozhodně nedostanete. Od roku 2019 všechny místa na světovém šampionátu pro LCK drzí čtveřice midlanerů. Jediným, kdo se mezi čtveřici Faker, Chovy, BDD a Showmaker dostal, byl Zeka s DRX v minulé sezóně.

Abyste byli vpuštěni touto čtveřicí na světový šampionát, tak ho očividně musíte přijet rovnou vyhrát. Tak to udělal Zeka minulý rok, ale letos pro něj zůstaly brány znovu zavřené. S HLE prohrál proti KT a DK, které na midlane reprezentují právě BDD a Showmaker, kteří si tak zajistili postup na světový šampionát.

2019 - Nehorší rok Koreji

Mistrovství světa 2019 a jeden z nejhorších roků, které Koreu potkaly. Ani jeden tým se nedostal do finále. Do Play-offs se sice dostal Chovy s Griffinem, Showmaker s Damwon Gaming i Faker s SKT, ale do semifinále se dostal pouze Faker, kterého následně vyřadili G2.

2020 - Rok Showmakera

Už v roce 2020 to měl být souboj knighta s nejlepším korejským midlanerem, ale nedočkali jsme se ho. Knight padl v semifinále proti Suning a tak jsme viděli pouze porovnání Showmakera s dvojicí Chovy a Caps. Korejský midlaner v duu společně s Canyonem si došli pro titul a ukázali všem, že rok 2020 patřil dvojici Canyon a Showmaker.

2021 - Čína vrací úder

Po roku 2020, kdy Čína vypadala bezzubě se na Worlds dokázali naladit do fantastické formy a na tento problém narazila i LCK. Do semifinále se sice dostala trojice BDD, Faker a Showmaker, ale bylo to hlavně tím, že čínští hráči se museli vyřadit navzájem. O čemž vypovídaly i výsledky, když hráči Edward Gaming dokráčeli ke svému historicky prvnímu titulu.

2022 - Konec nadvlády velké čtyřky

Když ukončit nadvládu velké čtyřky, tak jak jinak to udělat než ve velkém stylu. Zeka přišel právě s tímto. Nepustil BDDho na Worlds, jel tam místo něj, v semifinále si poradil s Chovym a ve finále přejel Fakera. S DRX se tak stal dost pravděpodobně nejpřekvapivějším vítězem Worlds v historii League of Legends.

Letos na Worlds uvidíme podruhé v historii všechny midlanery velké korejské čtyřky. Chovy vyhrál LCK s Gen.G, Faker postoupil přes Championship points s T1, Showmaker a BDD se pak dokázali dostal přes Regional finals, ve kterých poslali domů HLE a DRX.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.