Odchod ELiGE jako klíčový krok, teď Team Liquid cílí na Evropu

  • 24. 06. 2023 19:40
Zdroj titulní fotografie: Michal Konkol/BLAST

Výrazné změny se dotýkají i scény americké. Po 8 dlouhých úspěšných i neúspěšných letech se organizace loučí se svým legendárním hráčem, Jonathanem "⁠EliGE⁠" Jablonowiskim, který teď míří do amerického týmu Complexity. Jeho místo zaujímá ruský ostrostřelec dosud hrající za tým Spirit - Robert "⁠Patsi⁠" Isyanov, což definitivně ukazuje zájem organizace o evropské hráče.

Tato zpráva přichází krátce poté, co severoamerická organizace Team Liquid podepsala smlouvu s Aleksem "Rainwaker" Petrovem, a tak se nyní sestava Team Liquid z většiny skládá z evropských hráčů. Ve výsledku, Team Liquid se nyní může kvalifikovat na Major pouze přes evropské RMR, což zároveň uvolňuje jeden slot v rámci Legends stage pro severoamerické týmy.

Organizace vysvětlila své rozhodnutí přejít na evropské jádro před podzimní sezónou. Zakladatel a spoluvýkonný ředitel organizace, Victor "Nazgul" Goossens, a týmový manažer Steve "jokasteve" Perino, v desetiminutovém videu vysvětlili proces vytvoření nové sestavy, příchod nových hráčů, odchod EliGE z organizace a novou evropskou identitu týmu.

Dosavadní cesta a vize organizace Team Liquid

Nazgul začal tím, že hovořil o cestě organizace na severoamerické scéně od jejího vstupu v roce 2015. "Vždy jsme měli velmi silnou přítomnost v Severní Americe a myslím si, že jsme se snažili, nebo možná nesli tu pochodeň po posledních osm let."

"Bohužel cítíme, že organizace, která chce být, já nevím, v první trojce nebo pětce na světě, nemůže být bohužel zaměřena pouze na Severní Ameriku."

Evropská příležitost aneb o odchodu ELiGE

Dvojice se také zmínila o příchodu Patsiho a odchodu EliGE po osmileté spolupráci se severoamerickým gigantem. "S Jonem jsme spolupracovali posledních osm let," prohlásil Nazgul. "Zanechává za sebou možná největší hráčské dědictví Team Liquid, které jsme doposud měli."

Nizozemec také přiznal, že rozhodnutí o změně pramenilo z nepříliš vydařeného společného ročníku a nevyužité příležitosti s ruským rivalem: "Cítíme, že hráč jako Patsi není k dispozici jen tak kdykoli."

"Když jsme se dozvěděli, že je Patsi pro nás potenciálně k dispozici, učinili jsme těžké rozhodnutí přivést ho na soupisku a rozloučit se s EliGE."

"Opravdu věřím, že má EliGE v sobě stále vše na to, aby v Counter-Strike zastával hráče světové třídy, avšak myslím si, že v tuto chvíli potřebuje změnit prostředí a nemyslím si, že toho může v Team Liquid dosáhnout."

Situace severoamerického Counter-Strike

Nazgul a jokasteve se poté zaměřili na stav severoamerického Counter-Strike. "Myslím si, že je to alarmující a posledních tři nebo čtyři roky na to Team Liquid upozorňoval."

"Klepali jsme na dveře s Valve, s BLAST, s ESL, s partnerskými týmy v rámci dohody s Louvrem a partnerskými týmy v rámci BLAST. Důsledně jsme buď vytvářeli, nebo lobbovali za programy podpory pro Severní Ameriku a bohužel to ne vždy vedlo k tomu, že bychom se v Severní Americe cítili dobře nebo s jistotou ohledně budoucnosti."

"Z mého pohledu se tam neudělalo dost, ale nemůže to vycházet jen od týmu Liquid."

Evropa jak destinace angažmá

Jokasteve také potvrdil, že Liquid bude častěji operovat z Evropy a jeho cílem je mít hráče na tomto kontinentu trvale. "Během tohoto procesu se jim také pokusíme zajistit rezidenci a stálé místo, které by mohli nazývat domovem v Evropě."

"Myslím, že každý vidí, že budoucnost Counter-Strike se přesouvá do Evropy, a my se chystáme najít pro tyto hráče co nejpohodlnější a nejlepší místo, kde by mohli žít a pokračovat ve své kariéře v Evropě."

Američan se přidal k Nazgulovým slovům a a dále zdůraznil, že Liquid se snaží pomoci severoamerické scéně. "V zákulisí jsme spolupracovali s ESL, BLAST, majiteli týmů, streamery, zkrátka s každým, na koho si vzpomenete, abychom z NA udělali místo, které bude udržitelnější."

"Bohužel jsme kolektivně selhali. A já doufám, že je to pro tento region jakýsi budíček, že musíme NA budovat, že NA potřebujeme, a jsem ochoten říct, že já osobně to s NA nevzdávám."

Na závěr uklidnil fanoušky Liquidu. "Ne všechno teď může dávat smysl, ale věřte tomu nebo ne, víme, co děláme, a TL CS:GO se vrátí na vrchol. Možná nám to bude chvíli trvat, ale budeme tam."

Sestava Team Liquid vypadá následovně:

Keith "⁠NAF⁠" Markovic
Josh "⁠oSee⁠" Ohm
Mareks "⁠YEKINDAR⁠" Gaļinskis
Aleks "⁠Rainwaker⁠" Petrov
Robert "⁠Patsi⁠" Isyanov

Damian "⁠daps⁠" Steele (trenér)

Complexity aktuálně:

Johnny "⁠JT⁠" Theodosiou
Ricky "⁠floppy⁠" Kemery
Håkon "⁠hallzerk⁠" Fjærli
Michael "⁠Grim⁠" Wince
Jonathan "⁠EliGE⁠" Jablonowski

Tiaan "⁠T.c⁠" Coertzen (trenér)

Justin "⁠FaNg⁠" Coakley (přestupová listina)

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.