LFL a TCL získavají tři sloty do EMEA Masters, vítězové minulého ročníku jeden ztratili

  • 21. 11. 2022 20:00

Vlnu urážek a posměchu na Twitteru dostávají EMEA Masters, turnaj dříve známý jako EU Masters. Po přidání arabského regionu a turecké TCL došlo k přejmenování, nyní týmy nebudou bojovat o EU Masters, ale o EMEA Masters. Z Česka se tam podívají dva týmy, stejně jako v každém splitu.

V klidu to nenechalo ani hráče LEC a dalších evropských lig. Jackspektra k tomu řekl: "Vítězství nestačí na to, aby si Španělsko udrželo stejný počet slotů?". Norský marksman vyhrál s Heretics EU Masters, čímž se jim podařilo sebrat držení titulu od Francouzů a přinést ho do Španělska.

TCL dostala rovnou 3 sloty, z nichž 2 jsou rovnou do hlavní fáze, tyto sloty se musely ubrat některým z lig. O slot přišla Španělská, ale i Německá a Polská liga. Arabská soutěž pak získá pouze dva sloty do Play-In fáze, stejně jako mají Hitpoint Masters.

Pozitivních reakcí se tyto změny ale nedočkaly, kromě Jackspektry se k situaci vyjádřil i Treatz: "Spávné rozdelění slotů na EU Masters Challenge (nemožné)", tato situace se opakuje v každém roce, už dlouho se organizátorům nepodařilo rozdělit sloty tak, aby byli fanoušci spokojeni.

Shrnutí počtu slotů:

LFL, TCL - 3 týmy (2 Hlavní fáze, 1 Play-In)

SL, PRM a UL - 2 týmy (2 Hlavní fáze)

NLC, PGN - 2 týmy (1 Hlavní fáze, 1 Play-In)

EBL, LPLOL, HM, GLL, ESLOL, AL - 2 týmy (2 Play-In)

Zdroj úvodního obrázku: EMEA Masters Twitter

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.