Matchifixing v Ultralize? Čínští hráči a jejich podivné hry

  • 24. 01. 2024 00:50
Zdroj obrázku: Twitter Ultraliga

Dlouho jsme v Evropě neměli žádnou matchifixing kauzu. Nyní s ní přichází polská Ultraliga, ve které můžeme sledovat dva neznámé čínské hráče, kteří jsou už po třech kolech podežrelí z prodávání zápasů. V poslední jejich hře se totiž podivně hýbaly kurzy a i sázky na zápas.Nic zatím není prokázané, ale jejich výkony ve hře mluví za vše.

Začátek splitu a tým Iron Wolves přivádí dva čínské importy. Číňané Odin a kylin mají své první angažmá v kariéře, k nim přichází Ruf a HeSSZero, které můžeme znát z české ligy. Co špatného by se asi mohlo stát?

Je 23. ledna a kurzy na zápas Iron Wolves proti týmu ESCA se značně mění. Kurz na Iron Wolves vyletí z 1.20 na 1.80, naopak kurz na tým ESCA značně klesá, kvůli velkému přívalu sázek. Vcelku neobvyklá situace, že?

Co se dělo ve hře ale podporuje spekulace o tom, že Odin a kylin šli do hry se záměrem prohrát. Pochybné playe jak za Lee Sin, tak za Jayce mohly vyvolat pochybnosti. Nejdivnější byly ale dva zásadní momenty ve hře.

Iron Wolves mají příležitost sebrat Elder draka, ale Odin ho odvádí a následně, když se ho HeSSZero snaží zabít, tak do draka nehituje. Následně kylin naběhne s Elder buffem do čtveřice hráčů, a umírá. "Zajímavých" situací bylo mnohem více:

Hra se natáhla na 50 minut a nakonec skončila dobře pro Iron Wolves, kteří hlavně díky HeSSZerovi s Rufem dokázali zápas ukončit. I přes několik pochybných playů stále nebylo hráčům nic dokázáno a tak se stále čeká, jak na situaci zareaguje tým.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.