MČR 2023: Čtyři offline eventy, postup do světa. Co nás letos čeká na CZ/SK?

  • 27. 02. 2023 16:00
Zdroj titulní fotografie: MCR.gg

Začátek sezóny na československé scéně přichází a organizátor PLAYzone poodhaluje plány na letošní rok.

Novinkou může být chystaná obměna oproti minulému roku, kdy na veškerých turnajích uvidíme pouze celky CZ/SK scény. Vítězný tým v Brně si letos odnese 1 000 000 Kč a nově postup do světového ESL Pro League, kde se utká se světovou špičkou. Čeká nás opět Bratislavská repríza a tentokrát budou obě zastávky volně dostupné v pražské VODAFONE PLAYzone aréně na Chodově.

PB_22-04-03_mcrBA_3068.jpg

MČR Tour Bratislava 2022 Source: Playzone.agency

Prizepool na celou sezónu 2023: 4 200 000 Kč

Termíny jednotlivých offlinových zastávek MČR Tour pro rok 2023:

Tipsport CS:GO Praha #1 - 7. až 9. dubna
Tipsport CS:GO Bratislava - 27. a 28. května
Tipsport CS:GO Praha #2 - 13. až 15. října
Tipsport MČR CS:GO Brno - 24. a 25. listopadu

Přitom premiérový první přímý přenos jarního turnaje Tipsport CS:GO Praha proběhne už 17. března.

Letošní vize organizátora

Pavel Kristián z agentury PLAYzone, hlavní organizátor Tipsport MČR CS:GO, vysvětluje:

I letos bude závěr sezony okořeněn soubojem o rovný milion korun. Každý vítěz turnaje série Tipsport Road to MČR odejde bohatší o další čtvrt milionu korun. Celkové finanční odměny jsme se letos rozhodli rozdělit i na další náklady, které mají za cíl ulehčit rozpočtům zúčastněných týmů. Proto se v roce 2023 více zaměříme na finanční pomoc týmům s nákladovými položkami, jako jsou strava, ubytování či cestovní výdaje. Pro týmy jsme si připravili také motivaci v podobě fanouškovského bonusu. Ten nám umožní blíže spolupracovat s organizacemi, a společně tak rozšiřovat esportovou komunitu u nás.

Výkonný ředitel agentury PLAYzone Lukáš Pleskot:

Letos startuje už 12. ročník MČR ve hře Counter-Strike: Global Offensive. Po celou tuto dobu prosazujeme myšlenku, že mistrem Česka se může stát každý. A ani tato sezona nebude výjimkou. Amatérům se tak otevírá jedinečná možnost, jak mohou poměřit své dovednosti s česko-slovenskou špičkou a potkat své idoly přímo ve hře. A kdo ví, třeba letos do ESL vyšleme dosud neobjevené talenty.

Rekordy ve sledovanosti esportu

Narůstající popularitu českého esportu ukazuje i zvyšující se zájem sázkařů. Tipsport hlásí, že se jedná o šestý nejsázenější sport. Velkou měrou se o to zasloužil právě Tipsport MČR CS:GO, což potvrzuje Martin Ptáčník, Head of Sponsorships and Events z Tipsportu:

V loňském roce jsme odstartovali revoluci, která přepsala historické tabulky českého esportu. Zaznamenali jsme rekordy ve sledovanosti i v zájmu sázkařů. O projektu psala česká i zahraniční média. Společně s Playzone se nám podařilo posunout českou scénu kupředu. I v roce 2023 Tipsport přinese fanouškům esportu, sázkařům i široké veřejnosti spoustu skvělých esportových zážitků, napínavých zápasů a neopakovatelných momentů, stejně jako jedinečnou nabídku sázkových příležitostí.

MČR Brno 2022 - Sinners Source: Jan Hložek/EPLAYER

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.