MČR: Bratislavské kvarteto v solidní formě. Obstojí favorité?

  • 26. 05. 2023 10:00
Zdroj titulní fotografie: MCR.gg

Po nedávné pražské zastávce otevírající letošní MČR sezónu se tento víkend vydáme na již v pořadí druhou zastávku z celkového počtu čtyř zastávek MČR. Po uplynulém roce se opět vracíme do Bratislavy, tentokrát však s několika změnami.

Po loňském vítězství Martin "STYKO" Styk společně s Apeks se o letošní titul utkají pouze tuzemští zástupci, a to konkrétně Dynamo Eclot, Entropiq, SINNERS a Sampi, kteří se úspěšně probojovali skrz online část turnaje. Vítěz pak postoupí do světové soutěže ESL Pro League Season 18: European Conference.

Prostředí se také dočkává změny - opustíme loňskou NTC Arénu a přesuneme se do obchodního střediska Aurapark v centru Bratislavy, přesněji do jednoho z kinosálu Cinema City.

Zamíchat kartami co do průběhu celého turnaje může být ten fakt, že celé kvarteto týmů se nachází za poslední dobu v relativně solidní formě a daří se jim. Výhry tam, kde by padat měly, ostatně i němely, padají a nelze s úplnou jistotou předpovědět, který tým ovládne Bratislavu letos. Jedno je však ale jisté - máme se opravdu na co těšit.

Dynamo Eclot vs Entropiq

(Sobota 13:00)

Celé to otevře sobotní duel mezi favoritem a zřejmě největším otazníkem celého play-off. Na straně jedné Dynamo Eclot, šampion první MČR zastávky v Praze a papírově domácí špička téměř dělící si příčku s týmem SINNERS, na straně druhé Entropiq ve formě překvapivého probojování se až do semifinále a jejich poslední účast na tuzemském turnaji, kdy naposledy vystoupí s využitím služeb Josefa "MoriSko" Maurence, kterého doplňí Jan "pandi7o" Holák z Entropiq Future.

Jasným favoritem by už i jak kurz na sázkových portálech napovídá měl být Dynamo Eclot, a to jak díky skvělé formě DNE za poslední dobu, ale i díky jisté nesehranosti Entropiqu v rámci soupisky, se kterou vystoupí.

Entropiq se do semifinále probojoval skrz Cryptovu, kterou sice v rámci BO1 duelu zpočátku neporazil, avšak jakmile přišlo na lámání chleba ve formě BO3 decideru, zabral a místenku si urval.

Dynamo Eclot proletěli navzdory ENTEPRISE a Entropiq Future skupinovou částí bez sebemenšího zaváhání, přičemž neztratili jedinou mapu. Nově příchozí AWP náhrada za Lukáše "capseN" Koláčného, Izraelec Guy "anarkez" Trachtman, se za poslední dobu ukazuje jako trefa do černého a jeho forma je na výsledcích týmu znát.

Stát se v tomto dueli může cokoliv. Entropiq i přes roli outsidera může překvapit a forma německého tahouna Christopha "red" Hinrichse může zamíchat kartami, avšak i přes to se pravděpodobně na 3 mapy nepodíváme a půjde o jednostranější bitku ve prospěch Dynama Eclot. Bez ohledu na výsledek, týmy pak bude ve středu čekat reparát ve formě čtvrtfinálového duelu v rámci Y-GAMES PRO SERIES 3, kde už však uvidíme Entropiq v jejich plné "mezinárodní síle".

DneEnt.PNG

Obecné výkony týmu za poslední 3 měsíce v rámci HLTV zápasů Source: HLTV

DneEntMap.PNG

Výkony týmu na jednotlivých mapách za poslední 3 měsíce v rámci HLTV zápasů Source: HLTV
SINNERS vs Sampi

(Sobota 16:00)

Sobotní závěrečný duel bude o něco pikantnější. SINNERS, tým aktuálně držící 69. příčku na světovém žebříčku HLTV a držitel několika titulů včetně toho posledního z Brna, a tým Sampi, kteří dle portálu Liquipedia ve formátu BO3 na LANu zvítězili naposledy až v roce 2021, a to konkrétně ve skupinové části proti eEriness. Za letošek si Sampi proti SINNERS také drží dosud trojnásobně zápornou bilanci.

Na první pohled by se mohlo zdát, že lze s naprostou jistotou konstatovat, kdo zde zvítězí. Kartami však může zamíchat relativně solidní forma Sampi za poslední dobu. Aktuálně si na světové scéně drží hned čtyřnásobný win-streak, kdy se na CCT North Europe Series 4 Closed Qualifier a CCT North Europe Series 5 Closed Qualifier úspěšně posouvají vpřed.

SINNERS nedělala skupinová část sebemenší problém a s UNiTY a Cryptovou si poradili hravě, a to bez ztráty jediné mapy. Sampi naopak průchodem svou skupinou lehce zaváhali, kdy v BO1 souboji s Entropiq Future prohráli, ovšem po porážce ENTERPRISE čekal Sampi reparát a Entropiq Future v BO3 decideru nakonec podlehl 2:0.

Ve výsledku by tak mělo jít o něco vyrovnanější zápas nežli zápas úvodní. Jestli mají Sampi zlomit své prokletí ve formě neschopnosti zvítězit na offline BO3 zápase, tak je to právě teď a tady, kdy mají snad nejideálnější možnou formu a šanci. Svou důležitou roli také sehraje volba map, kde Sampi například na mapě Mirage drží aktuálně 80% winrate z 10 odehraných zápasů, naopak SINNERS dominuje na mapách jako je Overpass či Vertigo.

SinSamp.PNG

Obecné výkony týmu za poslední 3 měsíce v rámci HLTV zápasů Source: HLTV

SinSampMap.PNG

Výkony týmu na jednotlivých mapách za poslední 3 měsíce v rámci HLTV zápasů Source: HLTV
Hra o třetí místo

(Neděle 13:00)

Grandfinále

(Neděle 16:00)

Dění z bratislavských utkání lze sledovat živě zde

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.