MČR: Bratislavský los přinese akci, finálová část zamíří do kina!

  • 12. 05. 2023 11:00
Zdroj titulní fotografie Technistone

Uzavřená kvalifikace na druhou MČR Tour zastávku je minulostí a základní online část je za rohem, organizátor v návaznosti na to představuje rozlosování skupin a je dosti pravděpodobné, že se máme opravdu na co těšit.

Skupina A

Skupinu A tvoří ENTERPRISE, kteří si zajistili slot navzdory eEriness. V úvodním BO1 zápase se proti nim postaví pozvaný aktuálně 3. CZ/SK tým dle EPLAYER žebříčku, Dynamo Eclot.

Druhý úvodní zápas skupiny A čeká zkouška akademický tým Entropiq Future, kteří v úvodním duelu vyzvou pozvanou favorizovanou skvadru Sampi, kteří nesou aktuálně skvělou formu a drží si aktuálně 2. místo v žebříčku.

Skupina B

V úvodním zápase skupiny B se představí favorizovaní SINNERS, kteří se postaví proti týmu UNiTY, složenému z bývalých hráčů Dark Tigers. Zatím však UNiTY od svého vzniku nepředvedlo žádné příliš přesvědčivé výkony, leda by překvapili.

Nejlepší na konec! Poslední dvojice Entropiq a Cryptova by měla předvést z dříve zmiňovaných úvodních střetnutí podívanou nejzajímavější. U Entropiqu kvůli přechodu na zahraniční angažmá se tak jedná o dost možna poslední tuzemský turnaj na nějakou dobu, musí tak ještě naposled využít služeb Josef "MoriiSko" Maurenc.

skupiny.jpg

Rozlosování základní části MČR Bratislava 2023 Source: PLAYzone

NTC aréna se nekoná! Letos zamíříme do Cinema City Aurapark

Po loňské NTC aréně v Bratislavě dojde letos ke změně. Namísto běžných tribun budeme finálové dění sledovat z pohodlí sedaček bratislavského kina Cinema City, které se nachází v centru města v nákupním centru Aurapark. Organizátor slibuje pojmutí až 500 diváků a cenu vstupenek začínající na cenovce 10 EUR.

Pavel Kristián z agentury PLAYzone, hlavní organizátor Tipsport MČR CS:GO:

Po roce se opět vracíme na Slovensko se zápasy toho nejlepšího CSka, které u nás mohou diváci vidět. Loňské finále zaznamenalo rekord ve sledovanosti, kdy stream v jeden okamžik sledovalo tolik diváků jako žádnou esportovou soutěž předtím, a dodnes jej žádný zápas české ani slovenské ligy nepřekonal. I letos jsou očekávání fanoušků velká. Rád bych je všechny pozval na náš stream nebo – ještě lépe – přímo do bratislavského Auparku, kde se budou moci setkat nejenom se svými oblíbenými hráči, ale i s dalšími známými tvářemi ze světa CS:GO.

Půjde tak pravděpodobně o premiérové využítí tohoto na první pohled netypického prostředí pro tento herní titul. Inspirace může částečně pocházet z relativně nedávného League of Legends finále Hitpoint Masters 2023, kde diváci sledovali zápasy v brněnském Cinema City ve Velkém Špalíčku.

Nicméně, tato změna prostředí pro finálové dění rozhodně nepřichází o svůj potenciál zajímavé podívané, ba dost možná i naopak. Finálová část počínaje semifinálovými dueli započne 27. 5. a vítěze budeme znát den poté, 28. 5. 2023.

Platno_web2016_8_nowat.jpg

Kinový sál Cinema City v bratislavském OC Aurapark Source: TouchIT

Harmonogram soutěže

• 27. - 28. května – Finále Tipsport CS:GO Bratislava
• 13. - 15. října – Finále Tipsport CS:GO Praha II
• 24. - 25. listopadu – Finále Tipsport MČR CS:GO

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.