MČR CS 23: SINNERS pohořeli, Sampi bouchají šampaňské a do Síně slávy vstoupil další člen

  • 27. 11. 2023 17:00
Zdroj titulní fotografie: EPLAYER / Ondřej Petruška

Brněnský závěr české esportové sezóny Tipsport MČR CS 2023 přinesl vše, co by se od herní akce roku dalo očekávat. Nespočet partnerských stánků s bohatým programem pro širokou veřejnost, spoustu známých influencerů, turnaje v celé řadě herních titulů, a snad nejnapínavější Counter-Strike finále dosud. Sledovali jste?

UNiTY 2:1 SINNERS

(Anubis 13:11, Nuke 10:13, Ancient 13:10)

V rámci letošního MČR jsme byli svedky scénáře, který by s jistou neodhadl ani ten nejlepší analytik - SINNERS se na Tipsport MČR CS 2023 nepodařilo urvat jediný zápas a domů tak odjeli bez kovu na krku.

V semifinále se nejprve utkali se Sampi Tipsport, kde jim však karta nehrála a po relativně rychlém souboji nakonec i podlehli 2:0 na mapy. Už v tento moment bylo u fanoušků cítit obrovské zklamání, jelikož bylo zřejmé, že si SINNERS letos o zlato nezahraje.

Následoval reparát ve formě bitvy o třetí místo proti slovenské organizaci UNiTY. SINNERS se sice snažili ukázat své dosavadní kvality, ale nestačilo to, a tak po vyrovnaném zápase opět podlehli. Tímto se zapsal do historii české Counter-Strike scény milník, kdy tato liberecká organizace opouští domácí turnaj bez nároku na medaile.

K neúspěchu se na sociálních sítích ohlédl i sám Tomáš „oskar“ Šťastný, kde celou situaci lépe přiblížil a pochválil i výkony svých soupeřů.

Sampi Tipsport 3:2 Dynamo Eclot

(Ancient 7:13, Inferno 4:13, Overpass 13:9, Mirage 16:13, Anubis 16:14)

Skutečnou parádou bylo až samotné grand finále celého turnaje, kdy se favorizované Dynamo Eclot postavilo outsiderovi, týmu Sampi Tipsport. Formát BO5 zde ukázal svou sílu, protože se skutečně hrálo až na všech 5 map. Celkem jsme tak mohli sledovat 118 plnohodnotných kol a bylo zaznamenáno 6 nevyužitých match pointů, což přineslo napínavou a opravdu vyrovnanou bitvu se vším všudy.

Kdo by na začátku turnaje předpokládal, že právě teď a tady se ukáže, že tým Sampi Tipsport má plný potenciál ovládnout největší domácí turnaj v Brně - a ono se tak i skutečně stalo. Sampi tímto nejen zanechali svou stopu v historii, ale zároveň svým soupeřům úspěšně překazili plány na získání atraktivní odměny Tipsport Grand Slam ve výši 2 000 000 Kč. Pro Dynamo Eclot však stále zůstává naděje na nárok na tuto částku i na příštím domácím turnaji, avšak zde to bude to již naposledy.

Konečné umístění jednotlivých týmů na Tipsport MČR CS 2023:

  1. Sampi.Tipsport – 1 000 000 Kč
  2. Dynamo Eclot – 400 000 Kč
  3. UNiTY – 200 000 Kč
  4. SINNERS – 120 000 Kč
NVIDIA Síň slávy česko-slovenského esportu

Třešničkou na dortě bylo každoroční vyhlášení tradiční ankety o vstup do NVIDIA Síňe slávy česko-slovenského esportu, kterou zastřešuje Česká asociace esportu. Z celkově 10 nominovaných esportu pro rok 2023 vzešel pouze jeden, a to sice legendární patron League of Legends scény u nás, Petr „Xnapy“ Jirák.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.