Midseason patch nepřinesl skoro žádné změny v metě, Zeri, Vi a Aphelios vládnou LPL

  • 02. 06. 2023 10:00

V polovině května přišel do League of Legends patch, který znamenal spoustu změn, převážně na AD Carry itemy. Očekávání byla jasná, patch měl přinést do mety nové šampiony a ty silné spíše oslabit. Změny měly ovlivnit všechny role, ale změnu v metě na profesionální scéně nepřinesly.

Prvním regionem, kterým vstoupil do letního splitu byl ten čínský a už první týden splitu nám ukázal, že se meta moc nezmění. To samé platí i pro evropské regionální ligy, které ovládají stejní šampioni, jako na jaře. Zeri, Yuumi, Lucian, Nami, Ksante, Maokai a Vi stále vládnou tabulkám podle presence ve hrách.

Ani jednou se ještě nestalo, že by se ve hře jako zabanovaní nebo picknutí neobjevili dva šampioni. Zeri a Lucian mají společně 100% presenci ve všech hrách letního splitu. Jiskra Zaunu se drží aktuálně na 93%, Lucian je v těsném závěsu s 89%. Na návrat Kogmawa, Vayne, Kaisy nebo Tristany si tak musíme počkat.

V LPL je situace jasná, Lucian přichází velmi často do banu a jako náhradu za něj volí hráči Apheliose. Ten se objevil už v 18 hrách, ale ještě ani jednou nebyl zabanovaný. V metě se stále drží i dvojice junglerů, kterou jsou Vi a Maokai.

Korejští hráči trénují counter pick na Zeri

Stormrazor + Ghostblade Twitch se stal populárním u korejských hráčů, kteří se v SoloQ připravují na začátek letní části sezony. Twitch je pro ně pickem hlavně proti Zeri, která aktuálně vládne metě. Fanoušci LCK tak předpokládají, že v prvních kolech korejské ligy uvidíme právě Twitche.

Nemesisův AD Twisted Fate na midlane

S posílením Trinity force přichází i možnost jí hrát na několik dalších šampionů. Kromě Gravese vidíme profesionální hráče zkoušet i AD Twisted Fata s Trinitou na midlane. První s tím přišel Nemesis, ale build už zkoušeli i Damonte, Kofte, Caps nebo Mikyx na support roli.

Milio + Lucian jako náhrada za Lucian + Nami

Aktuálně nejsilnější botlane je rozhodně dvojice Milio a Lucian. Tím se alespoň trochu proměnila meta na botlane. Příchod Milia do hry tak znamená menší ústup Nami z aktuální mety. Kromě Milia se v metě začala objevovat ještě Neeko, která dostala během MSI rework. Nyní se může proměnit prakticky v cokoliv na riftu. Lze jí hrát v jungli, na midu, ale i na jiných rolích.

Zdroj úvodního obrázku: Riot Games

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.