MOUZ posílá domů favorita! Semifinálová bitva přinese Outsiders

  • 12. 11. 2022 00:05

Počáteční čtvtfinálový den je za námi a přínesl opravdu to, co nikdo příliš nečekal. Další favorit byl nečekaně vyřazen a pro většinu komunity účastnící se tipovací soutěže tento major opět opravdu zavařil.

Blesková výhra

První čtvrfinálový duel dnešního dne nepřinesl žádné přiliš zajímavé překvapení. Ruská skvadra Outsiders si už podruhé v řadě suveréně poradili s fnatic, a to dokonce bez ztráty jediné mapy. Fnatic sice oproti minulým představením na majorech svou image značně vylepšil, na Outsiders to bohužel nestačilo a Outsiders tak vyřazuje fnatic ve stavu 2-0 na mapy.

Outsiders na IEM Rio Source: EGW

Frozen na cestě za vítězstvím

Druhý semifinálový zápas přinesl něco, čemu každý československý fanoušek může jen zdaleka uvěřit, a to vítězství MOUZ v čele s Davidem "frozen" Čerňanským nad ruskými favority Cloud9.

Po prohře Myšáků na svém vlastním picku, Infernu, se ve stavu 11-16 zdálo, že si favorité tohoto zápasu, Cloud9, zajistí svůj pick, Overpass, a s týmem MOUZ, v čele se slovenským hráčem frozenem, se rychle rozloučí, opak byl však pravdou.

MOUZ s plným odhodláním nastoupili na Overpass přesně tak, jako kdyby se předtím žádné Inferno nekonalo a soupeře poměrně rychle dohnali do téměř vítězného stavu 14-5. Cloud9 se ale vzápětí rozhodl nepustit zápas jen tak do třetí mapy, a tak po výhře pěti kol v řadě a skóre 14-10 pětce z MOUZ pořádně zatopil. Zkušená evropská sestava avšak zachovala klid a za stavu 15-13 konečně obhájila své vítězství. Značný podíl na tomto zápase si odnesl právě již dřívě zmiňovaný frozen, a to s uctihodnými 25 killy a poškozením 97,3, čímž si ve výsledku za tuto BO3 sérii také odnesl ocenění MVP.

Po mapě Overpass přišel doslova epický závěr ze strany MOUZ. Po ztrátě prvních kol se MOUZ opět dostal do hry, otočil a první půli zakončil nejtěsnějším možným skóre 8-7. V druhé půli favorizovaný tým Cloud9 nevěděl příliš kudy kam a nakonec tým Myšáků zakončil mapu stavem 16-9, ve výsledku tedy 2-1 na mapy a v sobotním semifinále na ně čeká souboj s již dřívě zmiňovanými Outsiders.

Frozen hrající za MOUZ na IEM Rio Source: Fraglider

Zajímavostí může být, že tento úspěch pro organizaci MOUZ znamená opravdu hodně, jelikož se v celé své historii v rámci svého působení nikdy dosud nedostali tak daleko, než právě teď na brazilském majoru.

Přehled BO3 série MOUZ vs Cloud9 Source: hltv.org

IEM Rio bracket po prvním čtvrtfinálovém dni Source: Liquipedia

Zdroj titulní fotografie: EGW

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.