Nejlepší hráč žebříčku Premier zaznamenal obrovský propad. Stačilo pouhých 8 dní neaktivity

  • 07. 11. 2023 22:00
Zdroj titulní fotografie: Valve

Matchmakingový systém CS2 Premier je opět pod palbou kritiky poté, co se hodnocení hráče číslo jedna po pouhých osmi dnech nečinnosti prudce propadlo.

Brazilský profesionální hráč, Richard „chay“ Seidy, se nedávno s komunitou podělil o jeho zkušenost s herním režimem Premier. Za pouhých 8 dní neaktivity zaznamenal jako přední hráč oficiálního žebříčku obrovskou ztrátu ve vedení, přičemž najednou ztratil až neuvěřitelných 15 000 „rating“ bodů. Díky této ztrátě se chayovo hodnocení propadlo až na 64. místo celosvětového žebříčku, což vyvolalo určité obavy napříč komunitou.

Hráči zůstali chayovým trestem zaskočeni a upozornili, že většinu hráčů s dalšími závazky pravděpodobně postihne stejný osud. Když pobouření dosáhlo větších rozměrů, mnozí začali dokonce v příspěvcích na sociálních sítích vyzývat společnost Valve, aby se k dané problematice vyjádřila. Dosud však bohužel bez reakce.

Chay Jesus previous #1 on Premier ranking lost 15k points due to 8 days inactive.
byu/WooX46 inGlobalOffensive

Členové herní komunity tvrdí, že pro ně není neobvyklé nehrát žádný zápas i déle než osm dní. Hraní není pro většinu hráčů všechno a pokud po jednotýdenní přestávce ztratíte téměř polovinu svých ELO bodů, fanoušci rozhodně nadšeni nebudou. To platí zvlášť, pokud jste si svůj rating pracně vystříleli odehráním 254 zápasů, jak to ostatně dokázal chay.

V závislosti na různých faktorech se může bilance zisku či ztráty ELO bodů po skončení zápasu lišit. Pokud bychom se drželi průměrného zvýšení ELO bodů za vítězství, tedy zhruba 200, chay by za pouhých osm dní nečinnosti přišel o zhruba 75 již odehraných zápasů.

Ačkoli je tento nový systém žebříčků v rámci CS2 Premier pro většinu hráčů relativně atraktivní, čím dál větší část fanoušků již po delší dobu žádá změny, které se zdají být nezbytné.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.