"Nejtěžší rozhodnutí v historii," eSuba posílá celou svou soupisku na přestupovou listinu!

  • 11. 01. 2023 21:40

Dlouhé, až téměř nekonečné spekulace začínají vyplouvat na povrch. eSuba před pár okamžiky oznámila kompletní přesun full-time CS:GO sekce na přestupovou listinu a hlavní sekci plánuje nahradit obměněnou sestavou z jejich akademy týmu.

Na základě tohoto rozhodnutí se tedy Martin "Pechyn" Pechoušek, Lukáš "luko" Hrabčík, Dominik "desty" Černý, Lukáš "Levi" Bouřa a Jakub "M1key" Krausko stávají volnými hráči a budou vyhledávat angažmá mimo eSubu. Zároveň koncem loňského roku Dominikovi "blogg1s" Janitovi skončila smlouva, přídává se tedy ke zmiňované pětici.

"Jsou to opatření, které jsme byli nuceni přijmout s ohledem na aktuální vývoj odvětví a ekonomickou situaci ve světě - náklady na provoz týmů na té nejvyšší úrovni, je aktuálně mnohonásobně vyšší, " vysvětluje CEO organizace, Bersen Hoxha, ve svém prohlášení na webových stránkých.

"V tuto chvíli je to však při aktuální celosvětové ekonomické situaci neudržitelné. Dopad ekonomiky našich klíčových partnerů na rok 2023 má bezprostřední vliv i na naše hospodaření. Rozhodnutí, která jsme v rámci managementu museli učinit, byla jedna z nejtěžších v celé historii eSuby," dodává.

Budoucnost eSuby

"Naše nová strategie v této hře bude zaměřená na výchovu a rozvoj mladých talentů. Mladí hráči tak budou dostávat šanci i v rámci těch nejvyšších soutěží. Jsme si vědomi, že v krátkodobém horizontu to může mít vliv na výkonnost naší sekce, jsme však přesvědčeni, že v dlouhodobém horizontu se nám podaří vychovat hráče, kteří budou opět dobývat přední příčky."

Počítá se tedy, že eSuba do roku 2023 využije značnou část ze svého Youngsters týmu, a to v čele s Jiřím "Kozlik" Kozlem. Přídá se k němu zbytek sestavy, tzn. Matěj "SHINIGAMI" Pátek, Patrik "PATR7KK" Staňo, Petr "iNte_" Sehnal a Ondřej "Crazyy" Švec? Dozvíme se v blízké budoucnosti...

Zdroj titulní fotografie: eSuba

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.