Největší finský event v plném proudu! Co očekávat od Elisa Masters Espoo?

  • 17. 11. 2022 23:55

Sotva nám skončil brazilský Major IEM v Riu de Janeiru a ve druhém největším finském městě Espoo vypukl jeden z největších skandinávských turnajů, ve Finsku vůbec. Espoo Metro Arena, kde se turnaj odehrává, je k této údalosti přímo jako stvořená.

Co od Elisa Masters očekávat ?

Turnaje Elisa Masters probíhající 16 - 20. 11. 2022 se účastní 12 týmů, z toho 8 bylo vybráno a pozváno z týmů hrající na úrovni světové špičky a zbylé 4 týmy se kvalifikovali jako vítězové Elisa Invitational Spring, Elisa Invitational Fall, Elisa Invitational Spring a Elisa Invitational Winter.

Týmy jsou rozděleny do dvou skupin po 6, kde formát skupin je stylem každý z každým BO1. Odtud 3 nejlepší týmy z každé skupiny postoupí do single elimination PLAY-OFF pavouka, který se odehraje ve formátu BO3. Turnaj je tímto rozdělen na dvě části, kde skupinová část, probíhající 16. - 17. 11. 2022, se odehrává pouze na streamu a PLAY-OFF, probíhající 18. - 20. 11. 2022, se odehraje před diváky na velkém stagi v Aréně.

Prizepool turnaje činí úctihodných 200 000$, z toho vítěz turnaje si odnese částku poloviční z tohoto prizepoolu a přímý postup na prestižní IEM Katowice 2023.

Skupinová část Elisa Masters Espoo Source: Liquipedia

Favorité turnaje

Jako hlavní aktér turnaje se počítá s Fnatic, kteří předvedli velice solidní jízdu už na již dřívě zmiňovaném Majoru, kde se probojovali až do čtvrtfinále celého turnaje. Na Elisa se avšak představují bez Freddyho "KRIMZ" Johanssonona, který je zde nahrazen mladým talentem z Fnatic Rising, Peppem "Peppzor" Borakem. Fnatic v čele s Williamem ⁠"mezii"⁠ Merrimana je nejvýše postaveným týmem na turnaji a na Majoru v Brazílii překonal všechna očekávání. Bez KRIMZE se jim v Espuu zatím daří, avšak uvidíme v nadcházejících dnech.

Úspěch fnatic na IEM Rio Source: iSport.cz

K Fnatic se v Espoo připojuje několik dalších týmů, které se také zúčastnili Majoru v Brazílii, jmenovitě ENCE, BIG — který bude hrát s Josefem „⁠faveN⁠“ Baumannem místo Floria "syrson" Rische, Bad News Eagles, Sprout a GamerLegion.

Astralis absolvuje své poslední turnajové vystoupení v letošní sezóně právě na Elisa Masters Espoo. Čtyřnásobná majoritní organizace se bude snažit ukončit rok 2022 na vysoké úrovni po roce, který pro Astralis nebyl ničím jiným než zklamáním a jejich výkon v tomto roce podtrhlo to, když se Astralis nepodařilo v čele s Lukasem "⁠gla1ve⁠“ Rossanderem kvalifikovat na IEM Rio Major, což byla vůbec první nepřítomnost organizace na akci sponzorované společností Valve.

Nutno také zmínit, že Astralis si zde stále nezahraje s dánským veteránem Nicolaiem "⁠device" Reedtzem a nahradí ho zde mladý talent z akademy týmu Kristoffer "⁠Kristou" Aamand.

První momenty po neúspěchu Astralis se kvalifikovat na IEM Rio Source: fragster.com

Elisa Masters z finského Espoo živě:

Zdroj titulní fotografie: elisaesports.com

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.