NEOFRAG, Frozen a Styko proti sobě v bitce o Major? Evropa zná všechny účastníky RMR!

  • 20. 02. 2023 00:00
Zdroj titulní fotografie: Snowball Esports

Dnešním dnem končí poslední kvalifikační období na rozhodující evropské RMR a v aktuální čas už známe všechny postupující na závěrečný OFFLINE event, který se bude konat od 11. do 14. 4. 2023 v dánské Kodani.

Kvalifikace na RMR - skupina A

Áčková skupina přinesla řadu překvapení, ale i stereotypů. Svoji první příčku na světovém žebříčku obhájila skvadra G2, která kvalifikací proletěla rovnou o výsledku 3-0, překvapením však může být například absence týmu Copenhagen Flames, kteří si v kvalifikaci ani neškrtli a vypadli hned bez jediné výhry.

Podrobné výsledky jednotlivých týmů si můžete prohlédnout ZDE

A.PNG

Kvalifikace na RMR - Evropa skupina A Source: Liquipedia

Kvalifikace na RMR - skupina B

Ve skupina B evropské kvalifikace jsme mohli být svědky skvělého výsledku mančaftu Apeks v čele s Martinem "STYKO" Stykem, kteří kvalifikací prošli jako po másle a bez ztráty jediného zápasu. Potěšit nás může i výsledek týmu OG, kteří i přes jediné záváhání proti týmu HEET taktéž ve výsledku nepocítili žádné velké šrámy a uvidíme je zabojovat si o postup na Major.

Podrobné výsledky jednotlivých týmů si můžete prohlédnout ZDE

B.PNG

Kvalifikace na RMR - Evropa skupina B Source: Liquipedia

Rozlosování RMR turnaje - Evropa skupina A

Rozlosování skupin nám přineslo poněkud zajímavé sešlosti, v jedné skupině se totiž objevil tým OG po boku Adama "NEOFRAG" Zouhara, MOUZ včetně Davida "frozen" Čerňanského a Apeks po boku Martina "STYKO" Styka. Ve výsledku to tedy znamená, že je dosti pravděpodobné, že se dočkáme několika situací, kde bude jejich vzájemný souboj nevyhnutelný.

Dále nutno zmínit, že se bude pravděpodobně jednat právě o tu skupinu obtížnější. Najdeme tu i triumf ve formě ruských Outsiders, ukrajinské NAVI a vítěze PGL Antwerp Majoru 2022, FaZe.

AA.PNG

RMR turnaj - Evropa skupina A Source: HLTV

Rozlosování RMR turnaje - Evropa skupina B

Skupina druhá přináší poněkud větší rozptyl co se umístění v HLTV žebříčku nejlepších týmů týče, najdeme tu aktuálně i dva nejlepší týmy světa. Jasným favoritem by měl být tým G2, tedy vítěz letošních IEM v Katowicích, a Heroic, který svým herním výkonem ne příliš často klame, za nimi Vitality.

Překvapit však může i Spirit, Cloud9, ale i NIP, Ence a další.

BB.PNG

RMR turnaj - Evropa skupina A Source: HLTV

Jak funguje postup na BLAST.tv Paris Major 2023?

Prvních 8 týmů z každé skupiny čeká přímý postup přímo na Major, z toho první 4 obdrží status Legend a další 4 status Challenger. Zbývající 4 týmy umístěné na 9. až 11. místě se poperou o titul Contendera v dodatečné závěrečné kvalifikaci. Na Major se tedy ve výsledku kvalifikuje 8 týmů z každé skupiny, tedy dohromady 16. Hraje se formátem Swiss.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.