Netflixová show „Hra na Oliheň“ zamířila i do Robloxu

  • 16. 10. 2021 09:30

Vypadá to, že není snad nikdo, kdo by o novém hitu, Squid Game (v překladu Hra na Oliheň) od Netflixu neslyšel. Jihokorejský thriller nám ukazuje jak soutěžící hrají dětské hry, aby vyhráli masivní sumu peněz, s jedním háčkem. Kdo v nějaké soutěži selže, nebo odmítne hrát – zemře. Celá série nutí diváka přemýšlet, jak a kdo vlastně přežije. To vedlo fanoušky k tomu, aby vytvořili vlastní verzi Squid Game v Robloxu.

Roblox, pdoobně jako minecraft, nabízí neomezené možnosti pro kreativní tvorbu. Hráči vytváří vlastní mapy celou existenci téhle hry tak není divu, že někdo vytvořil vlastní verzi hry o přežití, kde mezi sebou hráči navzájem budou soutěžit.

První hra, která se v seriálá objeví, je známá hra Red Light, Green Light. V Česku známá je tato hra známá spíše jako Cukr, káva, limonáda..., ale pointa je stejná – jedno dítě v popředí je k ostatním otočeno zády a zatímco se nedívá, můžou se ostatní pohybovat směrem k němu a jakmile se otočí, musí se všichni přestat hýbat. Pokud uvidí někoho se hýbat, dítě, co se pohnulo, vypadává. Tvůrci Squid Game tuto nevinou hru trochu okořenili, čili kdo se pohne po otočení, je eliminován.

A právě zmíněná hra Cukr, káva, limonáda... hraná fanoušky Squid Game v Robloxu, způsobuje chaos, jaký byste přesně očekávali. Video nějakého hráče, které se stalo vrálním na Twitteru, nám ukazuje tucty polygonních panáčků běžící naproti obří robotické panence a některí, samozřejmě, čeká nelíbivý konec, pokud je chytne.

Zdroj titulnej fotografie: © Roblox Corporation

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.