Novinky z LEC: Finanční problémy u KOI a Yike nejlepším nováčkem roku

  • 31. 08. 2023 13:30
Zdroj: Twitter KOI

Do konce Season Finals LEC zbývá něco málo přes týden a už se na světě objevují novinky z pozadí týmů. Co se ale netýká pozadí týmů je to, že se peruánský jungler Yike stal nejlepším nováčkem roku 2023. Druhé a třetí místo si pak rozebrali Sheo a Oscarinin.

KOI ve finančních problémech

Od španělského novináře Erose vyplynulo včera na povrch to, že organizace KOI má finanční problémy. Podle Španěla mají Rogue/Infinity Realty neuhrazené druhy u mnoha hráčů/zaměstnanců.Další potíže by měly být spojeny s platbou za licenci, která jim umožňuje hrát LEC.

Zatím to vypadá, že spojení KOI a Rogue organizaci spíše pohoršilo. Ibai s Piquém musí platit výdaje z vlastních kapes. Podle některých zdrojů bude muset Ibai ze své kapsy vytáhnout přes 3 miliony eur jen, aby zaplatil dluhy zaměstnancům, hráčům a content creatorům, které mají Rogue/Infinite Realty.

Yike nejlepším nováčkem roku

Letos byla volba nejlepšího nováčka roku asi nejjednodušší za několik let. Yike s G2 dominoval dvěma splitům ze tří, nyní už je mezi třemi nejlepšími týmy v Season Finals a jde si pro třetí první místo v tomto roce.

Druhé místo bral pak Sheo, který překvapil společně s BDS všechny a míří do Koreji. Za ním se umístil Oscarinin, který vlétl do Fnatic, když byli v nejhorším a vybojoval s nimi ještě TOP4 v Season Finals a cestu do Koreji. Za zmínku určitě stojí Photon, který měl výborné dva splity ze tří, ale bohužel se na Season Finals s Vitality nedostal.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.