NRG vyhrávají první titul v historii organizace, Cloud9 odchází zklamaní

  • 21. 08. 2023 12:00
Zdroj obrázku: LoL Esports, Riot Games

Velkolepé finále Summer Splitu americké LCS přineslo překvapivou výhru NRG Esports. Cloud 9 mohli dorovnat TSM v počtu titulů, ale tak se nestalo a NRG berou svůj první titul v historii LCS. Ze zápasu si zaslouženě odnesl MVP Victor "FBI" Huang, který má za sebou neuvěřitelnou sérii, ve které dosáhl na svůj druhý LCS titul.

Jaká byla NRG cesta k titulu?

Cesta začala, když se NRG sotva dostali z hlavní části se skóre 9-9 a dvěma prohrami na konci splitu. Všichni bookmakeři, fanoušci, ale i týmy očekávali jednoduchého soupeře. Přece jen Palafox už měl okolo 140 her v LCS a ještě ani jednou nebyl ve finále.

Následovalo první překvapení v Play-offs, když porazili Team Liquid v poměru 3-1 a tato výhra je poslala na Golden Guardians, kde brali další vítězství 3-1, čímž si zajistili světový šampionát a souboj s Cloud9 ve finále winners bracketu.

Tam dostali zničeno, nedokázali vyhrát jedinou mapu a spadli tak do losers bracketu, kde je čekal znovu Team Liquid se svou korejskou sestavou. TL jim uštědřili nejrychlejší porážku v historii LCS play-offs, když čtvrtá hra netrvala ani 19 minut.

To ale NRG nezastavilo a dokázali v páté hře urvat postup do historicky prvního finále pro organizaci, ale i dvojici Palafox, Dhokla.

Finálová demolice C9

V grandfinále mohli Cloud9 vyrovnat TSM na šesti titulech, ale v cestě jim stáli nevyzpytatelní NRG. První hru zvládli urvat Cloud9 za 32 minut a 5 sekund. Vedení Cloud9 znamenalo jen to, že se fanoušci báli další 3-0 série, ale to nikdo ještě nevěděl, co je čeká v dalších hrách.

V druhé hře se pak předvedl Palafox, který měl skoro 1000 dmg/min a zařídil vyrovnání na 1-1. Pak už šlo o FBI show. Australský marksman dal ve dvou dalších hrách dohromady 12 killů a zaslouženě bral tak MVP série. NRG zvítězili v poměru 3-1 a berou první titul v historii organizace.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.