O víkendu nás čeká Sigma Cup, na kterém se Entropiq a Dynamo Eclot utkají o 15 000 euro.

  • 15. 11. 2022 12:00

Jako zakončení tohoto týdne nás čeká Sigma Cup, který uzavře Winter Split pro Hitpoint Masters, EBL a GLL. Všechny tři zmíněné ligy vysílají do turnaje své nejlepší týmy z Winter splitu. Z Česka to jsou Dynamo Eclot, z EBL Diamant Esports a Řecko do turnaje vyšle tým We Love Gaming. Tuto trojici pak doplní tým, který vyhrál Sigma Cup Gauntlet, do nějž poslala každá země další dva týmy, z Hitpoint Masters se tam objevila dvojice eSuba a Entropiq.

Jak vypadal Sigma Cup Gauntlet? Entropiq i eSuba dominovali své skupině a oba týmy tak postoupily z prvního místa. V semifinále eSuba narazila na Team Phantasma, se kterým hrála dost vyrovnané hry, nakonec se jí podařilo postoupit po výhře 3-1. V druhém zápase se střetli Entropiq s týmem Pentagon Maze, česká organizace nedala soupeřům šanci a zajistila si postup do finále Gauntletu. Ve finále jsme tak mohli vidět hned dva české týmy, bylo tedy jasné, že Česko bude mít hned dva týmy na LAN akci v Athénách.

Finálový souboj odstartoval lépe pro eSubu, ta si pro sebe získala první mapu a vedla tak 1-0. Pak se ve hře objevil Pocok, rakouský jungler v barvách Entropiq se postaral o to, že se Entropiq podívají na LAN akci v Athénách. V druhé hře si vzal do rukou Maokaie, v dalších dvou hrách to pak byla Graves show. Entropiq zvítězili v poměru 3-1 a ukázali všem, že jsou na Sigma Cup připraveni.

Kdo si zahraje Sigma Cup?

Z EBL uvidíme tým Diamant Esports, jejichž League of Legends sekce vznikla konci minulého roku. Tým se za rok posunul z nejhoršího v lize na první místo ve Winter Splitu. Titul v EBL Pro-Am je posunul přímo na LAN turnaj v Athénách. Ze zahraničních týmů se objeví ještě WLG, kteří si podmanili Winter split v Řecku. Tento tým můžeme znát napřiklad z jarní fáze EU Masters, ve které přispěli na vyřazení Entropiq a bojovali s nimi o postup.

Dynamo Eclot v Hitpoint Winteru neztratili před finálovou sérií jedinou hru, ve finále pak porazili eSubu až v pěti hrách a poprvé tak vybojovali trofej. Na Sigma Cup letí jako největší favorité na celkovou výhru, české týmy vypadaly značně silněji než týmy zahraniční. Sestava bobista, Savero, Jackisek, Reedfoo a Smarty tak jede potvrdit roli favorita a vyhrát turnaj, tento plán se jim budou snažit překazit Entropiq.

Před Winterem přišla výměna hned dvou hráčů, přišli Frygo a Pocok místo dvojice Rames a Eren. Komunita tyto přestupy nebrala jako vylepšení, stačilo si ale chvíli počkat, Entropiq ukazují, že umí hrát okolo Pocoka a ten předvádí fantastické výkony. Pokud si Entropiq udrží formu z Gauntletu, tak by určitě mohli bojovat o vítězství v turnaji a odměnu osm tisíc euro.

Zdroj úvodní fotografie: Twitter GL Legends

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.