Oficiální konec! Legendární sekce amerického CS definitivně opouští scénu

  • 14. 01. 2024 15:00
Zdroj titulní fotografie: Evil Geniuses

Americká organizace Evil Geniuses po více jak čtyřech letech definitivně ukončuje své druhé působení ve hře Counter-Strike, které začalo podpisem smlouvy s NRG v září 2019.

Ve stejném roce byla tehdy prestižní sekce Evil Geniuses konzistentním účastníkem turnajů, krátce se dostala dokonce i na první místo světového žebříčku HLTV a vyhrála i několik významných trofejí, včetně té z ESL One New York 2019. Období útlumu počas pandemie, tedy od roku 2021, však uvolnilo prostor katastrofálním výsledkům, přičemž změny v sestavě způsobily, že se tým stal stínem toho, čím býval, a vnímání organizace a značky se tak napříč komunitou rapidně zhoršilo.

Nedávno také vyplula na povrch obvinění ze špatného řízení a špatných pracovních podmínek zaměstnanců organizace a generální ředitelka Nicole LaPointe Jamesonová následně z organizace odstoupila, přičemž se žalostně snažila obvinění vyhnout. Další kauza se týkala i VALORANT sekce, která byla údajně po vítězství na posledním mistrovství světa ve „smluvním vězení“, přičemž organizace požadovala po hráčích snížení platů a zároveň údajně odmítala nabídky na odkup od jiných organizací.

Odchod týmu Evil Geniuses ze hry Counter-Strike tak není žádným překvapením. Zpráva Richarda Lewise už v listopadu odhalila, že jsou EG připraveni scénu opustit, a od té doby se postupně zbavují svých hráčů a veškerých vazeb, které byly a jsou dosud aktivní. Zpráva také navíc naznačovala, že kvůli kombinaci ekonomického poklesu a zákulisních bojů organizace by mohlo dojít k prodeji nebo úplnému zrušení značky EG.

Relativně nedávno byl také prodán partnerský spot BLAST Premier společnosti Evil Geniuses - společností Cloud9, a na základě smlouvy „Louvre Agreement“ bylo ukončeno jejich partnerství s ESL. Následně se organizace stáhla i z League Championship Series (LCS) v League of Legends.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.