Opat04 si druhou ligu nezahraje, GLORE volí jiného midlanera

  • 30. 05. 2023 11:30

Českou esportovou scénu před pár dny zasáhla velká novinka, Opat04 na svém Twitteru oznámil, že dostal nabídku od jednoho z týmů Hitpoint Challengers. S týmem i trénoval a streamoval scrimy. Týmem byli GLORE, jak bylo ze streamu patrné, ale v možném podpisu smlouvy Opatovi zabránily hned dva fakty. Vítěz jarního splitu si tak musí zvolit pro léto jiného midlanera.

Na serveru EUW byl Opat04 minulý rok mezi pěti nejlepšími českými hráči podle LP. Letos napsal na svůj Twitter, že by chtěl vyzkoušet kompetitvní League of Legends. Nabídka na sebe nenechala dlouho čekat. Přišli GLORE a streamer tak dostal možnost si vyzkoušet trénink s týmem, to ale netušil, že v cestě mezi ním a Hitpoint Challengers stojí několik zásadních problémů.

Kromě jeho kontroverzních streamů, problémů, které natropil, když streamoval Hitpoint akci a propagace gamblingu, kterou v Riot Games nemají rádi, je tu ještě jeden velký a velmi zásadní problém, který blokuje všechny Opatovy naděje na hraní kompetitivního League of Legends. Největším problémem je samozřejmě Opatův permaban na platformě Twitch a dokud streamer bude mít ban na platformě, na které se liga streamuje, tak si v ní nezahraje.

Dnes GLORE musí oznámit svojí sestavu a všechny okolnosti naznačují to, že Opata nahradí jiný český midlaner. V sestavě by měl zůstat 242 a dalším českým hráčem by měl být midlaner, který v posledním splitu nastupoval ve třetí české lize.

GLORE do splitu vstupují nejblíže k postupu do Relegations, které by jim daly možnost postupu do Hitpoint Masters. Organizaci by tak mělo stačit v letním splitu skončit na třetím místě, aby se dostala do Relegations. K postupu kromě GLORE mají blízko i Stopwatch, ale těm ani druhé místo nemusí stačit na postup do první ligy.

Zdroj úvodního obrázku: Twitter Opat04

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.