Pětinásobný držitel Major titulu kompletizuje soupisku Heroic! Má to však háček

  • 23. 10. 2023 23:50
Zdroj titulní fotografie: Astralis / Gamearena

Legendární Peter „dupreeh“ Rasmussen se vrací k aktivnímu hraní jako pátý hráč Heroic, alespoň do konce roku 2023, uvádí organizace. Děje se tak poté, co strávil poslední čtyři měsíce na lavičce týmu Vitality.

Pětinásobný Major šampion bude mít před sebou velké boty, protože přichází nahradit Caspera „cadiaN“ Møllera, který byl dosud herním lídrem Heroicu a defacto jeho pomyslnou tváří. Zatím není jasné, zda dupreeh převezme kapitánské povinnosti, které patřily cadiaNovi, nebo to bude někdo jako Martin „stavn“ Lund, tedy něco jako sekundární stratég během cadiaNova působení.

Třicetiletý hráč si získal slávu během svého působení v Astralis mezi lety 2016 až 2021, kdy světu ukázal, že je jedním z nejlepších entry-fraggerů v CS:GO. Během té doby dopomohl tehdy veleúspěšným Astralis vyhrát celkově čtyři Major šampionáty, a to po boku gla1ve, dev1ce, Xyp9x, Magisk, a jednou s pomocí Kjaerbye.

Dupreeh se navíc do historie zapsal jako jediný hráč, který vyhrál celkově pět Majorů v CS:GO. Naposledy to dokázal v květnu, když vyhrál Major BLAST v Paříži, ale poté byl přesunut na lavičku týmu Vitality. I když by se mohlo zdát, že by to mohlo být dost, dupreeh jasně naznačuje, že s profesionálním hraním ještě neskončil.

Před podpisem smlouvy s týmem Heroic jednal dupreeh dle všeho především o možnosti připojení se k týmu TSM, ale dohoda se nakonec neuskutečnila. Heroic prozatím uvedl, že se dupreeh připojí do konce roku 2023, ale to se však může ještě změnit, pokud jim pomůže vrátit se na špičku herní scény, jako tomu bylo relativně nedávno.

Červnové vyjádření Dánské legendy po odchodu na lavičku týmu Vitality:

Stále se cítím být na vrcholu své hry a budu trávit čas vymýšlením toho, co bude dál...

Rád bych příští rok vyhrál svůj šestý Major v mém rodném městě [Kodani], ale vyhrát Major není snadné. Potřeboval bych najít tým a organizaci, které sdílejí mé ambice, profesionalitu a ochotu obětovat se pro dosažení společného cíle.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.