Polská legenda hlásí comeback! Prosadí své kvality i jako trenér v G2?

  • 12. 12. 2023 22:00
Zdroj titulní fotografie: G2

Tým G2 Esports učiňuje rozhodnutí ohledně změny na pozici trenéra týmu. Odcházejícího Jana „Swani“ Müllera nahradí legendární bývalý polský hráč Virtus.pro, Wiktor „TaZ“ Wojtas.

Sedmatřicetiletý Wojtas, který teprve v březnu ukončil svou hvězdnou dvacetiletou kariéru, se k týmu připojí již tento týden v Abú Zabí na světovém finále BLAST Premier. Swaniho pozici pak plnohodnotně převezme po právoplatném ukončení kontraktu, tedy v roce 2024.

Přesun TaZe na pozici trenéra G2 přichází téměř osm měsíců po jeho oficiálním odchodu ze soutěžního Counter-Strike. Je druhým členem legendárního jádra Virtus.pro, který po ukončení kariéry získal trenérské místo - v červenci se k týmu FaZe připojil NEO, a vedle něj i Snax, který stále dosud soutěží za dres týmu GamerLegion. Je pozoruhodné, že právě jádro Virtus.pro zůstává stále relevantní i po svých dávných legendárních úspěších, které se datují převážně k roku 2014.

TaZ přináší ke kormidlu G2 více než dvě desetiletí zkušeností, včetně jednoho vítězství na Major šampionátu z celkového počtu 12 účastí na této vrcholné události. Od roku 2018 se jako soutěžící na Major scénu nepodíval, avšak s týmem G2 má v roce 2024 možnost se do takových výšin vrátit.

Jeho úkol však nebude snadný. Swani v průběhu roku 2023 dohlížel na vzestup týmu G2 na světový vrchol, který zahrnoval celkově čtyři tituly na soutěžích nejvyšší úrovně, včetně vítězství na IEM v Katovicích i v Kolíně nad Rýnem. Swaniho odchod navíc přichází v období mimořádných změn, kdy se mezinárodní tým snaží přizpůsobit se změnám po příchodu Nemanji „nexa“ Isakoviće místo Australana Justina „jks“ Savage.

Od jksova přesunu na lavičku utrpěl tým G2 několik těžkých porážek od týmů, které jsou hodnoceny mnohem níže, včetně porážek od týmů jako je Aurora Gaming a Guild Eagles na turnaji CCT Online Finals Five. TaZ tak má před sebou velké boty a bude zajímavé sledovat, jak jeho přítomnost ovlivní budoucnost aktuálně šestého nejlepšího týmu světa.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.