Poslední CS:GO samolepky za zlomek ceny! Vyplatí se investovat, a do kterých?

  • 25. 06. 2023 14:30
Zdroj titulní fotografie: Valve

Skvělá zpráva! Dlouho očekávaná 75% sleva na kapsle z posledního CS:GO Majoru v Paříži konečně přišla. A s ní se vyrojily otázky, jestli vůbec stojí za to tyto kapsle a samolepky kupovat, jestli je lepší je držet dlouhodobě v inventáři nebo je možná dokonce otevřít.

Umělá inteligence

V první řadě jsme se na tuhle zapeklitou otázku zeptali umělé inteligence ChatGPT od společnosti OpenAI. ChatGPT je sofistikovaný systém umělé inteligence, který v dnešní moderní době vytváří fenomén.

Takto nám ChatGPT po zadání otázky odpověděl:

Můžu vám poradit několik věcí, které byste měli při rozhodování zvážit:

Sběratelská hodnota: Pokud jste nadšený sběratel kapslí a samolepek, tyto předměty z posledního CS:GO Majoru v Paříži by mohly mít velkou hodnotu. Jejich vzácnost a popularita se mohou časem zvýšit, což by mohlo pozitivně ovlivnit jejich cenu na sběratelském trhu.

Možnost zisku: Pokud plánujete tyto kapsle a samolepky nakoupit za slevu a později je prodat, můžete potenciálně vydělat. Pokud se jejich hodnota zvýší, můžete dosáhnout pěkného zisku. Je však důležité sledovat tržní ceny a rozhodnout se, kdy a za jakou cenu je nejlépe prodat.

Osobní preference: Pokud jste vášnivý hráč CS:GO a baví vás otevírání kapslí a sbírání samolepek, můžete si je ponechat a těšit se z rozšiřování své sbírky. Otevírání kapslí přináší radost a vzrušení z naděje na zisk vzácných předmětů, a to může být pro mnoho hráčů přitažlivé.

Dbejte však na to, že hodnota kapslí a samolepek se může s časem měnit a závisí na poptávce a nabídce na trhu. Důležité je také brát v úvahu své vlastní preference a to, zda vám sbírání předmětů v CS:GO přináší radost a uspokojení.

Praxe, trend a investoři

Umělá inteligence to tedy ve výsledku vidí zcela pozitivně, avšak s ohledem na to, že se jedná o poslední CS:GO Major v historii, může se investice potencionálně opravdu dosti vyplatit. Zpravidla otevírání těchto kapslí bývá mnohem riskantnější, nežli jejich přímý nákup či pozvolné vyčkávání na nárust ceny kapslí samotných ve vašem inventáři. Je totiž obecně známo a často se stává trendem, že nakoupit několik těchto kapslí či samolepek a nechat je poté delší dobu ležet v inventáři může časem přinést své ovoce.

Jeden z investorů se podělil o svou zkušenost s investováním do kapslí, kdy uvedl následující: "Pravidelně nakupuji 1 000 kousků od každého druhu kapsle, a to každý Major už od roku 2019 (kromě RMR 2020)," uvedl. "Ještě jsem nekontroloval celkovou hodnotu, avšak z investic z PGL Stockholm 2021 jsem své peníze téměř zčtyřnásobil, takže si myslím, že jsem v profitu dost."

Když se tedy rozhodnete investovat nějakou tu korunu, samozřejmě na vlastní riziko, které tu potenciálně stále je jako u každého jiného investování, vybaví se vám otázka, do čeho by se vyplatilo investovat nejvíce?

Komunita se opět spojuje. Twitter uživatel @ThourCS se s veřejností podělil se svým projektem, který spočívá v zaznamenávání hodnoty jednotlivých kapslí v reálném čase. A to tak, že součet všech samolepek uvnitř jedné konkrétní kapsule vytváří jejich celkovou potencionální hodnotu, tzv. "na oko". Z toho je tedy možné krásně vyčíst, která kapsle by se na papíře měla vyplatit nejvíce.

Z praxe je také zřejmé, že se vyplatí zaměřit na kapsle, které jsou momentálně na trhu nejméně dostupné. Je důležité si uvědomit, že po zakoupení kapsle nebude možné s ní po dobu 7 dní obchodovat ani ji prodat na komunitním trhu. Toto omezení je nutné vzít v úvahu při plánování investice a rozhodování, zda si kapsli pořídit, a kterou.

Jak dlouho sleva potrvá?

Za poslední roky se doba, po kterou sleva trvá, zvyšuje. Když se podíváme na předchozí Major IEM Rio 2022 jako příklad, sleva na kapsle započala 15. 11. 2022 a skončila 20. 2. 2023, tedy trvala něco přes 3 měsíce. Nicméně, s blížícím se vydáním Counter-Strike 2 a s ohledem na nepravidelné kroky vývojářů týkající se aktualizací a termínů, je obtížné přesně předpovědět, kdy by slevy mohly skončit. Situace se může lišit v závislosti na vývoji hry a rozhodnutí vývojářů samotných.

Na závěr je třeba zdůraznit, že tento článek nenabízí investiční rady a naše redakce EPLAYER nepůsobí jako investiční poradce. Informace uvedené zde mají pouze informativní charakter a nebereme žádnou odpovědnost za případné ztráty.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.