Přes 7,5 hodiny, 173 kol - odehrál se nejdelší zápas v historii?

  • 21. 06. 2023 09:50
Zdroj titulní fotografie: WIN.gg

Schylovalo se k nevinnému finálovému zápasu prestižní polské ligy Polish Esports League. Hráči měli na paměti formát BO5, avšak to, kam až zápas a jeho herní doba vyeskalovala, to už mohl čekat málokdo.

Finále mezi polskými PGE Turów a ThunderFlash se hrálo ve formátu BO5, kde však ve výsledku žádná z map nebyla nakonec kratší než 30 kol. Duel v polské esportové lize by možná zpočátku pro globální scénu příliš atraktivní nebyl, ale skutečnost, že se boj o titul protáhl až na neuvěřitelných 173 kol a celková herní doba činila přes 7 a půl hodiny, dělá hned z tohoto zápasu zajímavou podívanou.

Celkem se v součtu na mapách Vertigo, Ancient, Inferno, Anubis a Mirage odehrálo 173 kol. Mělo by se jednat o překonání dosavadního rekordu z roku 2015, který byl dosažen v BO7 sérii u střetnutí mezi tehdejšími MOUZ a HellRaisers, kde se kol odehrálo celkově 164.

Stačilo jediné zaváhání na obou stranách polských týmů v nespočtu situacích, a hned by bylo po rekordu. Snad jen štěstí, že se zápas neodehrál v prostředí LAN, kde by dosti pravděpodobně nastali nemilé prodlevy a obvyklé technické problémy, které by však mohly vyústit až ke katastrofálním scénářům.

Zajímavostí může být, že u zrodu celého rekordu byl součástí i Michał "snatchie" Rudzki, tedy hráč, který dosud vystupoval pod vlajkami Entropiqu. Jako pohodový zápas by se to příliš nazvat nedalo, avšak rozhodně se musí uznat, že se dočasný záskok za jednoho z hráčů základní soupisky vyplatil.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.