Prestižní ocenění roku 2023 získává ZywOo s týmem Vitality! Co vše stojí za jeho úspěchem?

  • 15. 01. 2024 15:00
Zdroj titulní fotografie: X @zywoo

Francouzská megahvězda Mathieu „ZywOo“ Herbaut nastavuje laťku poté, co si na okázalém předávání cen v srbském Bělehradě převzal již třetí ocenění pro nejlepšího hráče HLTV. Toto vítězství znamená pět let v řadě, kdy ZywOo dosáhl na dva nejlepší tituly již pět let po sobě.

ZywOo a ukrajinská hvězda Oleksandr „s1mple“ Kostyliev dominují profesionální scéně CS2 již řadu let, přičemž si vyměňují údery již po pět let v řadě. V posledních dvou iteracích HLTV top 20 byl dvakrát druhý za s1mplem, ale vítězství ZywOoa pro rok 2023 je jeho bezprecedentní třetí triumf, dokazující, že mladý talent má co dočinění s legendárním postavením mezi osobnostmi esportu. Jediným dalším hráčem v historii cen HLTV, který vyhrál třikrát, byl sám s1mple, který však letos obsadil jen sedmé místo poté, co vynechal téměř polovinu sezóny těsně po vydání CS2.

Tím to však nekončí. Na slavnostním večeru, který se konal 13. ledna v Bělehradě, získal ocenění i tým Vitality, a to sice titul Tým roku - což je úspěch, který by se bez mladé hvězdy rozhodně neuskutečnil. Na druhém místě se následně umístila soupiska G2, a na místě třetím FaZe.

Musím se přiznat, že to po celé ty roky nikdy nebylo mým cílem. Hledím především na to, abych byl pro svůj tým co nejkonzistentnější a nebyl mu na obtíž,“ komentoval ZywOo svá vítězství pro portál HLTV. Jeho pokora vítězství je tak velmi chvályhodná.

Podle statistik portálu HLTV ZywOo v roce 2023 předvedl o 5 až 25 procent lepší výkon než průměrný profesionální hráč na všech hlavních událostech. Získal celkem pět ocenění MVP turnaje a rok zakončil trofejemi z podzimního finále BLAST a světového finále. Výkony na obou akcích tak výrazně přispěly k jeho konečnému ocenění jako nejlepšího hráče roku 2023.

Je však třeba vzít v úvahu fakt, že s1mple se z osobních důvodů rozhodl dát si na více než půl roku pauzu a v CS2 už tolik aktivní nebyl. Svou roli tak pravděpodobně sehrála i skutečnost, že se ze scény stáhl jeho nejvýraznější soupeř ve sbírání cen, avšak i přesto při zvážení všech statistik nebyla absence jednoho hráče pravděpodobně až tak důležitá, protože čísla často hovoří sama za sebe.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.