IEM Katowice 2020 Obhájí Astralis titul z minula?

  • Vilém Vejnar
  • 23. 02. 2020 19:10

Už zítra nám začíná tradiční turnaj v Katowicích, kde se nám ukáže 16 nejlepších týmů z elitní třicítky světa. Nebude chybět ani obhájce titulu z minulého roku Astralis nebo David 'frozen' Čerňanský v čele Mousesports. Celky ze všech koutů světa se utkají o obrovský prizepool 500,000$ přičemž si vítěz odnese polovinu. Všechny zápasy se odehrají formátem BO3 až na finále, které bude BO5. Vytvořily se skupiny A a B jaké fungují spíš jako bracket. Týmy se do těchto skupin rozlosovaly a znají už svého prvního soupeře. Pokud daný tým prohraje, sestoupí do lower bracketu, kde nesmí prohrát, jinak by totiž vypadl. Vítězové z upper a lower bracketů skupin A i B se pak utkají v samotném play-off. Určitě se můžeme těšit na ty nejkvalitnější světové zápasy.

 

Favoriti ze skupiny A

FaZe Clan:

Nová sestava proslulé organizace FaZe začíná ukazovat svůj velký potenciál. Nový rok započali velice dobře, protože zvítězili ve své skupině na BLAST Premier Spring Series 2020, díky čemuž se kvalifikovali na nadcházející Spring 2020 Finals. NiKo, rain a olofmeister ještě zažili prohrané finále proti Fnatic na IEM Katowice 2018. Rain s Nikem dokonce nestačili na Astralis ve finále IEM Katowice 2017. Vypadá to jako by snad pro tuto organizaci bylo polské město prokleté. Zlomí toto nepříjemné prokletí nová nadějná sestava a odveze si zlatou medaili?

Astralis:

Světová jednička z Dánska se rozhodně pokusí o napravení velikého selhání na londýnském turnaji BLAST Premier Spring Series 2020. V Anglii nedokázali porazit outsidery z compLexity Gaming a následně ani Na'Vi s novou sestavou, čímž novou sezónu nezačali příliš dobře a z Londýna odletěli s děleným posledním místem. Minulý rok měli Katowice hodnotu Majoru, a právě Astralis ho ovládlo. Dánové patří mezi favority, ale poslední výkony tomu moc nenapovídají. Uvidíme, zda to byl pouze chvilkový výpadek nebo jestli se nedostanou zpět do formy ani v Polsku. Podaří se jim znovu vyhrát na tom samém místě?

Astralis se svou trofejí z IEM Katowice 2019. Photo by ESL

Favoriti ze skupiny B

Liquid:

Dlouhodobě patří ke světové špičce a předvádí výborné výkony. V minulosti ale často nestačili v řadě důležitých zápasů proti Astralis. Na BLAST Premier Spring Series 2020 předvedli průměrný výkon, ale kvalifikovali se na Spring Finals 2020, i když nestačili na celkové vítěze skupiny FaZe. Severoameričani nemají na IEM Katowice 2019 dobré vzpomínky, protože jako favorizovaný tým minulý rok selhali proti ENCE a skončili 5.-8. Dostanou se tento rok v play-off dále?

Mousesports:

Evropský mix po hodně vydařeném konci roku 2019 drží druhé místo v TOP30 týmů hned za Astralis. Forma Myšáků roste nahoru, to se projevilo i na ICE Challenge 2020, kde nenašli jediného přemožitele. Triumfem z Katowic 2020 by se teoreticky mohli dostat před dánskou dlouholetou jedničku a stát se králi světové CS:GO scény. Motivace je obrovská ale dokáží se probojovat až do velkolepého finále?

Mousesports po vyhraném ICE Challenge 2020. Photo by GG.BET

Koho sledovat?

MAD Lions:

Delší dobu ukazují, že dokáží potrápit špičkové týmy, čehož by v Polsku mohli dobře využít. Těžká výzva je čeká hned v prvním zápase v podobě Evil Geniuses. Lvi tak mají šanci se ukázat při první příležitosti, kdyby selhali, stále by se mohli probojovat co nejdále lower bracketem. Tato sestava dělá obrovské pokroky, které by mohla ukázat právě v Katowicích.

Zajímavosti

Turnaje se zúčastní dva čisté dánské týmy (Astralis, MAD Lions) a dva čistě švédské týmy (Fnatic, NiP).

Zahajovací ceremoniálu se ujme ukrajinská legenda Danylo 'Zeus' Teslenko (https://eplayer.cz/clanek/meet-your-legend-zeus).

IEM Katowice se staly tradicí a letos se konají už po sedmé (poprvé byly v roce 2014).

Kapacita Spodek arény, kde se každoročně CS:GO turnaj odehrává je 11,500 diváků.

Zdroj titulnej fotografie: Grafika EPLAYER

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.