Preview: Uzavřená kvalifikace na první letošní event naší scény proběhne už tento víkend!

  • 17. 03. 2022 13:50

První LAN akce letošního roku, Tipsport CS:GO Bratislava, se nám každým dnem víc a víc blíží. Event, který začíná za 2 týdny a odehraje se v Bratislavské NTC Aréně, bude historicky vůbec prvním eventem ze série MČR, který se přenese za hranice Česka. Na samotnou LANku se dostali finalisté MČR 2021 - tedy týmy ENTERPRISE a SINNERS, k nim se přidají 2 zahraniční celky (které by měly být v blízké době oznámeny veřejnosti) a možnost získat si spot mají také hned 4 z 8 týmů, jež se kvalifikovaly na Uzavřenou kvalifikaci, která se odehraje už tento víkend. Týmy v ní byly rozřazeny do dvou skupin po 4, začíná se bo1, další kola jsou už bo3 série. Zajímavostí může být, že i přes náhodný los se dostaly oba kvalifikované mixy do skupiny B. K postupu do "Blavy" stačí týmu 2 výhry. A kdo tam bude hrát?

Skupina A

18.3.2022, 14:30 – Sampi.Tipsport vs Cryptova

Možná hned nejzajímavější duel základní části turnaje nám přinese páteční odpoledne. V něm se utká 5.-6. tým MČR 2021 – Sampi.Tipsport s Ostravským celkem Cryptova, který o svůj spot na MČR bojoval až do poslední chvíle a jen těsně je vyřadili Dynamo Eclot. Cryptova za tu dobu dost upravila svůj roster, vzali po sebe dva bývalé střelce z eSuby - Lukáše “luko“ Hrabčíka a Petera *“jaro“ Raucha, které doplňuje dvojice, která spolu brázdila vody CSka už za Dark Tigers nebo Portugalské GTZ Bulls - řeč je o Martinovi “MAXX“ Smolárovi a Tomáši “zyored“ Cvanigovi. Kompletní pětku pak uzavírá Marek “kinzo“ Bílek, jakožto bývalý hráč právě pátečního soupeře, týmu Sampi.

Ti od loňského roku udělali jen jedinou změnu, a to když se chopili šance podepsat Matěje “twist“ Petráše, který se začátkem roku rozloučil s eSubou. Se Sampi se rozloučil naopak Rudolf “Rutk0“ Kovalčik, který ale nelenil a se svou novou sestavou se zapsal pod křídla organizace GLORE. Sampi.Tipsport se v nové sestavě nedaří vůbec špatně – vítězství otevřené kvalifikace na REPUBLEAGUE nebo 5. místo v rámci základní části ESEA Main jsou toho jen důkazem. Naproti tomu Cryptova zvítězila v uzavřené kvalifikaci pro smolně neúspěšné týmy loňského roku, mezi nimiž byli například i eEriness nebo tým z následujícího zápasu - DEFEATERS, mimo to se drží na 7. místě v ESEA Intermediate. O síle celků tady tak není pochyby, může nás proto možná čekat velice zajímavý zápas, který i v BO1 sérii může jít do prodloužení, ne-li několikanásobného. Blíže výhře jsou nakloněni možná Sampi, Cryptova je však rozhodně potrápí a jen těžko se zde určuje favorit zápasu.

Cryptova s MAXXem se chce podívat do Bratislavy Source: Tomáš Macháček, EPLAYER

18.3.2022, 16:00eSuba vs DEFEATERS

Zajímavý zápas bude i ten druhý prvního hracího dne. Zápas mezi současnou trojkou našeho rankingu a českou stálicí, týmem eSuba a aktuálně dvanáctým celkem, který přišel s novou a omlazenou sestavou, týmem DEFEATERS. Právě druzí zmiňovaní se v novém složení představili jen chvíli před první kvalifikací na Bratislavskou lanku, která se jim ale rozhodně nepovedla podle představ. Od té doby ale už měli nějaký ten čas na trénink a sehrání se, což je dovedlo až do closed kvaldy bez jediné ztracené mapy ve 3. kvalifikačním turnaji.

A kdo že se pod tímto jménem skrývá? Nejstarší, a tedy nejmoudřejší, částí týmu je Tomáš “tMs1k“ Zelenka. Dvojnásobný účastník MČR s eEriness si vzal těžký úkol na svá bedra a tak bude mít na povel trojici bývalých hráčů celku BloodyDevils, kterými jsou: Michal “FABULOUSSS“ Gorecki, Vojtěch “Volt“ Klíma a Matěj “Mat0x“ Dvořák. Pětici pak doplňuje Marek “Frixos“ Častulík, jakožto bývalý zástupce týmu Brute. I eSuba svou sestavu od loňska obměnila, když nahradila Matěje “twist“ Petráše a Lukáše “luko“ Hrabčíka – kteří se mimochodem utkají v předcházejícím zápasu – za Dominika “Desty“ Černého a Lukáše “Levi“ Bouřu. Modrá krev sice na začátku roku trochu tápala, od půlky ESEA S40 se ale začal celek ukazovat v lepším světle a tak postoupili do play-off ESEA Main. V tomto zápase by se mělo jednat spíš o jednostrannou záležitost, DEFEATERS však můžou rozhodně soupeře potrápit v nevyzpytatelné bo1.

Zvládne eSuba kvalifikaci? Source: Facebook/eSuba
Skupina B

19.3.2022, 14:30Dynamo Eclot vs Orde Samurai

Další z pravidelných účastníků MČR, tým Dynamo Eclot, se dostal do souboje s týmem, jež se původně kvalifikoval jen jako mix s názvem “=D“, na turnaji se však už ukáže pod jménem Orde Samurai. Dynamo udělalo od loňského roku jen jednu změnu, a to když Adama “ZEDc“ Bartka nahradil v základní sestavě Martin “Dytor“ Handl. Společně se ztrátou 4 zápasů ze 14 drží momentálně 8. místo v ESEA Advanced a tím mají zajištěný postup do play-off. Mimo to se stali taktéž vítězi zahraniční EPULZE Invitational, odkud si po těžkých bojích odnesli 160 000Kč.

Proti nim se postaví mix hráčů, který pod sebou nese jména, o kterých jsme už mohli v minulosti také slyšet. Kapitánem celku je Filip “Filixos“ Haluška, který v minulosti hájil barvy DEFEATERS, Cryptovy nebo třeba Dark Tigers, ikdyž povětšinou ne dlouhodobě. Dalším jménem je Patrik “Lastík“ Ptáček, který odehrál loňské MČR pod týmem eEriness Marvo, předtím jsme o něm mohli slyšet taktéž ve spojení s DNE nebo DTG, v roce 2018 dokonce trhnul na nejvyšším tuzemském turnaji bronz s týmem “Universe“. Zas zmínku stojí taktéž Matúš “nelson“ Bernát, o kterém jsme více mohli slyšet v loňském roce, když v jeho druhé půli hrál pod vlajkou Cryptovy. Tým dále doplňují Michal “T4gg3D“ Vrzal a Marek “rein“ Bezvoda, šestým hráčem je ještě polský Jakub “wonsz“ Pikur. Sestava s věkovým průměrem 21,1 let před sebou má velice těžký souboj a rozhodně nebudou za favority, na druhou stranu mohou jen překvapit a třeba právě playstyle mixu přemůže profesionální tým a jeho strategie.

Dynamo Eclot Source: Facebook/Majstrovstvá SR v elektronických športoch

19.3.2022, 16:00Entropiq Prague vs 1DayHeroes

Posledním zápasem prvního kola turnaje je zápas mezi Pražskou sekcí českého týmu Entropiq a týmem 1DayHeroes, který se kvalifikoval nejdřív do turnaje pod názvem Kosatka dravá. Entropiq Prague vsadili na účel dlouhodobého projektu, takže od letní změny AWPčka dále soupisku neměnili. Podobně jako DNE se jim slušně daří v ESEA Advanced lize, kde se v době psaní článku nachází na 20. místě za skóre 8-4, v našem žebříčku je pak najdeme na pozici páté.

1DayHeroes vzali pod sví křídla nejúspěšnější celek 2. kvalifikace, tedy mix Kosatka dravá. Ten se skládá z bývalých hráčů eEriness Marvo a dalších jmen. Prvním ze střelců této organizace je Kristián “heikkoL“ Garbera. Pětadvacetiletý Slovák se v loňské sezóně ukazoval pod křídly Dark Tigers, dokonce vyrazil se Slovenskou reprezentací i na European Nation Cup 2021. Po opuštění celku se chvíli nacházel pod křídly organizace GLORE, která však dala nakonec přednost celku okolo Rudolfa Rutk0“ Kovalčika a dle výsledků můžeme jen debatovat, zda to byl od organizace správný tah. Druhým hráčem je Oliver “Abdel“ Košč, který v minulosti reprezentoval Gifted.uRage nebo třeba DEFEATERS. Dalším v týmu je Jaroslav “Kokaina“ Janeček, který právě za 1DH už v minulosti hrál a po jedno sezónní štaci v Online Vision Gaming, se kterými odehrál 2. COOL ligu, se vrací zpět. Dominik “DOCKSTAR“ Putirka není pro vnímavého diváka taktéž neznámý, neboť v loňském roce hájil barvy eEriness Marvo. I on byl na začátku

letošního roku součástí GLORE, ale jak už jsme zmínili u HeikkoLa, tuto sestavu tam nečekal hezký osud. Pětici pak doplňuje Lukáš “TINKYYY“ Humhal, kterého můžeme znám z celku Gifted.uRage. Sestava 1DayHeroes je sice dle všech dosud viděných zápasů silná, zda však bude stačit na sestavu EIQ Prague je jen ve hvězdách, zelení by zde však dost pravděpodobně měli mít navrch.

Entropiq Prague Source: Facebook/Majstrovstvá SR v elektronických športoch
Na konec lehká autorova glosa

Jak si myslím, že to dopadne? Z mého pohledu, se kterým samozřejmě můžete i nemusíte souhlasit, dopadnou první kola vítězně pro celky Cryptova (vysoká pravděpodobnost prodloužení), eSuba, Dynamo Eclot a Entropiq Prague. Ve druhých kolech výherců se pak touto úvahou poperou Cryptova s eSubou, z čehož by měla vyjít vítězně modrá krev a tím si zajistit postup na Bratislavský event.

Ve skupině B by se pak setkal 4. a 5. celek našeho Rankingu, kde bych větší naděje vkládal v celek Dynamo Eclot, který by si tak taktéž zajistil postup. U poražených by pak měla jít výhra ve prospěch Sampi.Tipsport, v druhé skupině by se mělo jednat o vyrovnaný souboj mezi dvěma mixy, který může dopadnout jakkoli, já bych se zde naklonil k celku 1DayHeroes alias Kosatka Dravá, ruku do ohně bych za to ale nedal. Finální čtveřice po odehrání nedělních zápasů by se z mého pohledu měla skládat z týmů eSuba, Cryptova (zde bych se ale nedivil ani celku Sampi.Tipsport), Dynamo Eclot a Entropiq Prague. Ale sázet podle mé predikce bych nedoporučoval, protože pokud to uděláte, za případné ztráty neručím.

A jaké máte predikce vy? Kterému týmu budete fandit? Pojedete se podívat na první československou lanku tohoto roku? To nám můžete dát vědět do komentářů!

Zdroj titulnej fotografie: Facebook/Mistrovství ČR v PC hrách

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.