Při hraní zkolaboval, spoluhráč z Německa mu zachránil život. Plzeňskou policii potkala kuriozita

  • 18. 04. 2023 10:00
Zdroj titulní fotografie: Policie.cz

Mohlo by se zdát, že během kompetetivního online hraní bude ve většině případů mezi hráči panovat určité napětí soutěživosti, sebestřednosti a anonymity skrytou za hranicemi virtuálního online světa.

Nedávná událost s kořeny v Plzni však ukazuje, že hráčská komunita dokáže dokonale stát při sobě, a to i když jde doslova o život. Česká plzeňská policie byla svědky kuriózního případu s dobrým koncem.

Z online světa k pohotovému honu za záchranou českého diabetika

Krátce před půl devátou večer v čtvrtek 13. dubna zavolal anglicky mluvící cizinec na stálou službu obvodního oddělení Plzeň Slovany a nahlásil zkolabování svého spoluhráče během online hraní nejmenované kompetetivní hry.

Oznamovatel znal jméno, příjmení a pravděpodobné bydliště Čecha, Starý Plzenec, a tak zkontaktoval plzeňskou policii. Sestra zkolabovaného muže potvrdila, že trpí diabetem a pravděpodobně měl diabetický záchvat. Dále však podotkla, že nebydlí ve Starém Plzenci, ale na Borech v Plzni.

Hlídka speciální pořádkové jednotky a slovanští policisté násilně vstoupili do bytu, protože muž nebyl schopen otevřít dveře, našli ho v bezvědomí u počítače. Policisté mu zajistili první pomoc a záchranáři ho převzali do péče.

Oznamovatel byl zpětně policií vyinformován o záchraně a následně poděkovala mu za jeho pohotovou reakci.

Čerpáno z portálu policie.cz

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.