„Dejte nám možnost změnit oslnění flashbangu z bílé na černou,“ hlásá komunita

  • 24. 09. 2023 22:00
Zdroj titulní fotografie: Tradeit.gg

Poněkud neobvyklá žádost proletěla v nedávné době oficiálním Counter-Strike vláknem sociální sítě Reddit.

Hráči dle všeho usilují o to, aby se oslepující granáty, tedy tzv. "flashbangy", staly v rámci série Counter-Strike minulostí, a přechod na CS2 se tváří jako ideální příležitost. Komunita navrhuje, že nastal čas změnit bílou obrazovku vyvolanou výbuchem tohoto granátu, a místo toho ji přepnout na černou.

Členové komunity navrhují přidání této možnosti přímo jako nastavení ve hře, přičemž by se pak dalo volně přepínat dle libosti uživatele z bílé na černou a naopak. Je nutné přeci jen uznat, že za určitých okolností by byla tato změna žádoucí, protože černá obrazovka je méně namáhavá pro naše oči, zejména v noci nebo v tmavých místnostech. Naše oči by tak tuto změnu určitě přivítaly s otevřenou náručí.

Is the technology there yet? Please give us a black screen flashbang option.
byu/ConfusedIlluminati inGlobalOffensive

Jiné tituly touto funkcí již disponují. Například FPS střílečka připomínající Minecraft, Battle Bit: Remastered, měla toto nastavení k dispozici již při svém spuštění v roce 2023 a hráči si jej pochvalují, ačkoli je hráči flashbang používán jen zřídka.

Existuje však způsob, jak by společnost Valve mohla svého nejnovějšího soupeře v oblasti FPS titulů překonat. Členové komunity navrhli zavedení šedé obrazovky se zábleskem. Vedle černé a bílé možnosti by to hráčům poskytlo jednu z dalších alternativ, jak případně ulevit svým očím.

Flashbangy v rámci série Counter-Strike byly vždy charakteristické bílou obrazovku a vedle ní uši rvoucím zvukem. Toto neustálé zvonění je dle všeho také něčím, co by se podle komunity dalo vylepšit.

Hráči tvrdí, že by stačilo pouhé ztlumení zvuku místo současného používání vysokého tónu, který někteří popisují jako nezbytně ohlušující.

Vzhledem k neustále rostoucí hromadě patchů existuje šance, že bychom se dalších změn ohledně granátů mohli ještě dočkat. Letní období však již skončilo a slibované vydání CS2 stále nikde, a tak nelze příliš odhadovat, co Valve zrovna plánuje a zda nejsou na seznamu prioritnější záležitosti.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.