„Přišel jsem o 57 bodů? Za co?!“ - reaguje s1mple na nový CS2 Premier

  • 10. 09. 2023 18:00
Zdroj titulní fotografie: BetUS / BLAST

Vše nasvědčuje tomu, že v rámci nově přepracovaného herního režimu Premier můžete ztratit ratingové body i pokud předvedete fenomenální výkon, přičemž zápas ve výsledku vlastně ani nemusíte prohrát. Alespoň tak se stalo ukrajinské hvězdě, Oleksandru "s1mple" Kostylievovi, počas jednoho z jeho hojně sledovaných streamů.

s1mple nemohl uvěřit tomu, když po odehrání hodnoceného zápasu na mapě Vertigo přišel o 57 bodů, přestože v zápase nastřílel 30 fragů, které byly pro jeho tým klíčové, když dokázal dorovnat na 15:15.

S1mple loses Points in Premier after ending the Match at 15:15
byu/Butterbombe7 inGlobalOffensive

Ačkoli se zdá, že byl v tomto případě hodnotící systém příliš přísný, je možné, že systém spočítal, že s1mple a jeho tým měli zápas vyhrát, a proto získání pouze remízy mohlo být podprůměrným výsledkem. Obdobný algoritmus můžeme znát například z herních platforem třetích stran, typově FACEIT či ESEA.

"Proč je tak těžké začít brát v úvahu individuální výkony? Každý esportový titul trestá podvádění, AFK nebo špatný výkon, zatímco Counter-Strike je nejmírnějším titulem pro lidi, kteří by neměli hrát soutěže vůbec," napsal jeden z uživatelů na Reddit.

Jsme teprve v druhém týdnu po vypuštění režimu Premier v CS2, a přestože tento režim přinesl do kompetitivního hraní závan čerstvého vzduchu, hráči začínají být unavení z některých hráčů se špatným přístupem. Jakákoliv zpětná vazba, kterou Valve může získat, zejména od profesionálů jako je s1mple, může pomoci vývojářům provést úpravy v budoucnosti, a tak není nutno zoufat.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.