Profesionálové v CS2 učinili zápasy méně předvídatelnými, preferují totiž pouze tyto 2 mapy

  • 03. 12. 2023 20:00
Zdroj titulní fotografie: Skin.Club

Anubis a Ancient, poslední dva nové přírůstky do fondu map Active Duty v éře CS:GO, se staly nejoblíbenějšími mapami mezi profesionály v CS2 - a to dělá soutěžní scénu mnohem zajímavější.

Přesný důvod oblíbenosti těchto map není zcela jasný, ale může to být spojeno s tím, že profesionální hráči stále objevují nové strategie pro tyto mapy, na rozdíl od již dobře známých taktik na ohraných mapách jako Inferno či Mirage. Od října, kdy se CS2 začal aktivně hrát na LAN turnajích, se podle údajů z HLTV hrál Ancient 81krát a Anubis celkem 71krát, což je výrazně více než jejich protějšky. Pozoruhodné je, že vždy přítomné Inferno, které bylo populární v každé předchozí verzi Counter-Strike, bylo odehráno dosud hráno pouze 39krát - nejméně ze všech map Active Duty.

Zvolené mapy v rámci oficiálních zápasů HLTV (v časovém rozmezí 23.10.2023 - 3.12.2023) Source: HLTV

Stejná data také ukazují, že právě Anubis a Ancient jsou dvě z pouze tří map, kde převládá strana teroristů nad CT. Kromě nich a Vertiga jsou všechny ostatní mapy Active Duty - Inferno, Mirage, Nuke a Overpass - více nakloněny straně protiteroristů.

Dominance stran na jednotlivých mapách v rámci oficiálních zápasů HLTV (v časovém rozmezí 23.10.2023 - 3.12.2023) Source: HLTV

Zatímco se zdá, že profesionální hráči preferují v CS2 nejnovější mapy, běžní hráči preferují opak. Zatímco Mirage a Inferno nejsou v současné době mezi profesionály příliš oblíbené, mnoho casual hráčů je stále upřednostňuje. Důvod je jednoduchý - znají tyto mapy jako svoje vlastní boty.

Skutečnost, že profesionálové raději hrají Anubis a Ancient, by mohla přispět k tomu, aby komunita lépe přijímala případné změny a přiměla společnost Valve k častějším úpravám fondu map Active Duty, a to ne jen jednou nebo dvakrát ročně.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.