První CS2 Major bez s1mple? Poslední informace naznačují absenci nejlepšího hráče CS:GO

  • 22. 11. 2023 13:00
Zdroj titulní fotografie: PGL

Situace okolo Oleksandra „s1mple“ Kostyljeva naznačuje, že nenarukuje po boku týmu NAVI ani na nadcházejícím Majoru PGL Copenhagen 2024. Jeho sabbatické období tak stále pokračuje beze změny.

Toto rozhodnutí poprvé potvrdil trenér Natus Vincere, Andrij „B1ad3“ Ghorodensjkyj, kdy se ve jménu NAVI na toto téma rozpovídal pro portál HLTV. Hlavním důvodem, proč je to nepravděpodobné, jak vysvětlil B1ad3, je to, že NAVI chce předejít častým změnám hráčů před takto významnou událostí v CS2. „Před Majorem potřebujete nějaký čas, abyste něco vybudovali a byli schopni konkurovat,“ řekl.

Aby se s1mple vrátil před prvním Majorem v roce 2024, muselo by se stát něco „neočekávaného“, dodal B1ad3. Přestavba dynamiky jednotlivých rolí v týmu po návratu hráče, jako je s1mple, by zabrala nějaký čas a B1ad3 si toho je zřejmě velice dobře vědom.

NAVI momentálně v sestavě místo s1mple spoléhá na Ihora „w0nderful“ Ždanova. Osmnáctiletý ukrajinský talent v sestavě NAVI ještě nenastoupil na svůj první zápas, ale již v minulosti si v týmech jako Sprout a Team Spirit vydobyl potřebný respekt a renomé.

Nový AWP hráč ukrajinské organizace již není s1mple, což vyžadovalo od B1ad3 určitou změnu dynamiky soupisky pro přizpůsobení se jeho hernímu stylu. Hráči tak podle B1ad3ho začali přebírat větší iniciativu, a to díky právě příchodu w0nderful do týmu.

W0nderful má před sebou velké boty, které musí zaplnit, a jestli soupiska NAVI dokáže zopakovat úspěch s nejnovějším členem, se teprve ukáže. Na to, abychom viděli w0nderful v akci, si budeme muset ještě nějakou dobu počkat, minimálně do podzimního finále BLAST Premier 2023.

Současná soupiska NAVI vystupuje následovně:

Aleksi „Aleksib“ Virolainen
Mihai „iM“ Ivan
Valeriy „b1t“ Vakhovskiy
Justinas „jL“ Lekavicius
Ihor „w0nderful“ Zhdanov

Andrey „B1ad3“ Gorodenskiy

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.