První týden Hitpoint Challengers ovládli EXILE a STOPWATCH, GLORE a Fly5 ještě nevyhráli.

  • 03. 02. 2023 09:00

Týden po startu Hitpoint Masters se dostalo i na druhou ligu, kterou jsou Hitpoint Challengers. V druhé lize se letos můžete sledovat spoustu nových jmen, mezi nimi se objevují nové týmy, jako třeba EXILE Esports, Chilli Esports, NARCIS, GLORE nebo STOPWATCH.

Hned prvně jmenovaná organizace převzala hned tři hráče s bývalé akademie, k nim přidala dva Onlyho s Ady a toto spojení už přináší své ovoce. EXILE v prvním duelu přejeli Fly5, na což navázali i v dalším zápase s týmem NARCIS a zůstávají tak stále neporaženi.

Druhým neporaženým týmem jsou STOPWATCH Esports, kteří vzali pod svá křídla známá jména české scény. Za zmínku rozhodně stojí trojice Gorny, Toybu a Žaki, ty doplnili Džejno a ukrajinský toplaner Smart. Sestava zatím neprohrála a návrat STOPWATCH do druhé ligy se tak zatím daří.

Další dva nováčci NARCIS a Chilli Esports dokázali urvat po jedné hře a drží se tak na děleném třetím místě. NARCIS se podařilo v prvním dni porazit kontroverní GLORE, Chilli dokázali během druhého dne to samé a zajistili tak dalšímu nováčkovi skóre 0-2.

Samozřejmě v lize nejsou pouze nováčci, své výkony nám ukazuje i IKISEQ se Sawyorem a ERKO, kteří přivedli hned trojici importů. Ve vzájemném souboji sice zvítězili Sawyorův tým, ale ERKO dokázalo v prvním kole porazit Chilli Esports a oběma týmům tak patří dělené třetí místo.

Do ligy vstoupila i organizace GLORE, která přišla s kontroverzní volbou junglera. Přišel Bulhar nicolaiy, který měl v letošním roce dost problémů se svým chováním. Na twitteru se objevil příspěvek, kde psal v SoloQ sexistické zprávy.

Místo toho, aby se následně za svůj sexismus omluvil, tak začal kopat okolo sebe, což situaci nepomohlo. Byl okamžitě vyhozen z organizace a musel si tak hledat novou a vzali ho GLORE. S těmi zatím ještě nedokázal vyhrát jedinou hru a dělí se tak o poslední místo s Fly5.

Zdroj úvodního obrázku: Twitter Exile Esports

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.