Velká změna v mousesports! Bymas nahrazuje woxica v sestavě

  • Štěpán Zvolánek
  • 27. 08. 2020 21:55

Update #1 (27.8): Podľa očakávania woxica v aktívnej zostave mousesports nahrádza mladučký Bymas, ktorý sa k organizácii pripojil pôvodne iba ako 6.hráč.

Podle zprávy z portálu 1pv.fr mousesports posadili na lavičku svého odstřelovače Özgüra "woxic" Ekera.

Důvodem benchnutí jednadvacetiletého tureckého hráče je prý špatný přístup k hraní v průběhu několika posledních měsíců, během nichž se tým mousesports propadl ze čtvrtého na čtrnácté místo světového žebříčku. Jeho místo by mělo být nahrazeno Aurimasem "Bymas" Pipirasem, který se nedávno k organizaci připojil jako 6. hráč po dvouměsíční zkoušce ve FaZe Clanu.

Povinnosti AWP hráče by měly být přesunuty na Chrise "chrisJ" de Jonga, který by tak mohl začít vylepšovat své špatné výkony od doby, kdy se turnaje kvůli koronaviru hrají online. Jeho rating po IEM Katowice 2020 klesl na 0,87.

Co se stalo s woxicem? Photo by HLTV.org

Tento krok bude znamenat první změnu v aktivní sestavě mousesports za téměř rok a půl, neboť tato evropská organizace prošla obměnou tím, že podepsala Finna "karrigan" Andersena, Davida "frozen" Čerňanského a právě Özgüra "woxic" Ekera na začátku roku 2019. Tým se dostal až na druhé místo HLTV ratingu v prosinci 2019, kde zůstali tři měsíce. Za tu dobu získali 4 tituly - CS:GO Asia Championships 2019, cs_summit 5, ESL Pro League Season 10 Finals, ICE Challenge 2020 a dařilo se jim na výbornou.

Narazili však na problémy od chvíle, kdy obsadili druhé místo v ESL Pro League Season 11, první online akci pořádané po vypuknutí pandemie koronaviru. Potom byli vyřazeni na začátku posledních čtyř turnajů kromě charitativní akce Gamers Without Borders. V právě probíhajícím ESL One Cologne 2020 na svou mizérii opět navázali, když vypadli hned po základní části a končí na 13.-16. místě.

Takto se už hráči mousesports dlouho neradovali... Photo by HLTV.org

Aktualní soupiska mousesports:
Finn "karrigan" Andersen
Chris "chrisJ" de Jong
David "frozen" Čerňanský
Robin "ropz" Kool
Aurimas "Bymas" Pipiras

Allan "Rejin" Petersen - trenér

Özgür "woxic" Eker - bench

Ohodnotit

1

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.