Rekord v počtu odehraných HLTV map byl překonán, neuhádnete však kým

  • 27. 08. 2023 15:15
Zdroj titulní fotografie: ESL/Facebook ESL Counter-Strike

Éra CS:GO se pomalu ale jistě blíží ke svému konci a vydání Counter-Strike 2 je již pravděpodobně téměř za rohem. Jednomu z aktivních hráčů však tato skutečnost hraje přímo do karet - bude se totiž moci pochlubit tím, že odehrál nejvíce profesionálních map v historii hry, neboť 23. srpna nastolil nový rekord, který již pravděpodobně nestihne nikdo překonat.

Kamen "bubble" Kostadinov, 32letý hráč evropského celku Victory Zigzag, dosáhl 2389 odehraných map, čímž podle serveru HLTV převzal první místo v počtu odehraných map v historii. Bulhar tak předstihl dlouhodobého držitele rekordu, polskou legendu Counter-Strike, Wiktora "TaZ" Wojtase.

Kupodivu je to však stále TaZ, kdo drží první místo, co se týče největšího počtu odehraných kol, a to s číslem 62 886. Bubble zaostává pouze o 109 kol s aktuálním počtem 62 777 a pravděpodobně tak TaZe překoná ještě tento měsíc.

Pro většinu hráčů a fanoušků není bulharský bubble příliš známým jménem. Dvaatřicetiletý hráč v minulosti reprezentoval týmy jako SKADE, 359 a Windigo, které se všechny snažily proniknout do tier-one scény.

Místem činu pro překonání rekordu se stala evropská uzavřená kvalifikace na IEM Sydney 2023, kde se 23. srpna bubble se svým týmem Victory Zigzag pokusil prorazit, avšak neúspěšně.

Je třeba také poznamenat, že ne každý profesionální zápas v CS:GO je automaticky zaznamenán na HLTV. HLTV ne vždy také shromažďuje údaje o turnajích nižších úrovní, zejména vynechává domácí turnaje v určitých zemích. Proto může být oficiální statistika odehraných map trochu zkreslena. Kompletní aktuální statistiky pak lze nalézt přímo v oficiální záložce statistik. Měli jste povědomí o tomto nenápadném hráči již dříve?

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.