Rekordní výdělek? Poslední CS:GO Major údajně vydělal více, než tři předchozí Major turnaje dohromady

  • 12. 01. 2024 15:00

BLAST.tv Paris CS:GO Major údajně vydělal přes 110 milionů dolarů pouze z prodeje samolepek a samolepkových kapslí. Každý tým tak průměrně vydělal více než byl skutečný prize pool celé akce.

Zpráva pochází z portálu HLTV a dceřiné společnosti Dust2 Brasil, které tvrdí, že „celkový výdělek“ ze samolepek z Paris Major překročil 110 milionů dolarů. Podle HLTV je příjem rozdělen podle počtu prodaných kapslí; 24 týmů bylo rozděleno mezi tři kapsle, z nichž každá reprezentuje kvalifikační skupiny Legends, Challengers a Contenders.

Kapsle s Contenders, obsahující týmy jako Liquid a FaZe, údajně dosáhla nejvyššího prodeje, přičemž každý tým pravděpodobně vydělal kolem 4,5 milionu dolarů na tým a 250 000 dolarů na hráče. Kapsle s Legends, kde se nacházely týmy jako NAVI, FURIA, Fnatic a později šampioni Vitality, se umístila jako druhá nejprodávanější s částkou 3,5 milionu dolarů na tým a 200 000 dolarů na hráče. Nakonec kapsle s Challengers obsahující týmy jako je G2 či NiP, pravděpodobně vydělala 2,6 milionu dolarů na tým a 200 000 dolarů na hráče.

Na základě těchto údajů a oficiálních čísel poskytnutých společností Valve předčil BLAST Paris Major předchozí tři Majory dohromady. StarLadder Major Berlin vydělal něco přes 11 milionů dolarů, a díky přestávce od Majorů a současně nárůstu popularity Counter-Strike během COVID pandemie došlo k tomu, že PGL Stockholm Major a PGL Antwerp Major dohromady vydělaly 70 milionů dolarů.

Nicméně i tato rekordní čísla z Majorů organizované společností PGL dohromady byla nakonec zastíněna BLAST Majorem v Paříži, což bylo částečně způsobeno tím, že šlo o poslední Major pro CS:GO. Kromě toho, že šlo o výjimečnou událost samu o sobě, mnoho hráčů očekávalo, že s přechodem na CS2 by se mohly výrazně zvýšit ceny nálepek.

Samotná přítomnost popularity kapslí s nálepkami také zaznamenala dramatický nárůst počtu hráčů; CS:GO v květnu 2023, tedy v měsíci, kdy byly nálepky vydány, dosáhlo nejvyššího měsíčního průměru hráčů. Průměrný počet hráčů pak zůstal výrazně vyšší i po celé září, kdy byly nálepky stále v prodeji.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.