Základní část Sazka eLEAGUE je za námi, před námi je její LAN finále na For Games

  • 06. 10. 2021 22:00

Po 8 týdnech končí základní část 2. splitu Sazka eLEAGUE letošního roku. O jejím finálním pořadí ale nebylo rozhodnuto ani před posledním zápasem mezi Sinners a Sampi, který se odehrál dodatečně 5. října. Semifinále a finále soutěže se bude konat na eventu For Games 22.-23.10., následující den pak skončí i Dota 2. A kdo se tedy na LAN akci podívá?

Istý účastnici LAN akcii na For Games

Sinners Esports

Sinners byli od začátku ligy žhavým kandidátem na vítězství – přeci jen, povedlo se jim to zatím každou sezonu a ani tato by pro 22. tým světa neměla být výjimkou. I tak navzdory očekáváním v úvodní části hned 2x zaváhali a s dvojicí remíz neměli přímý postup na offline finále vůbec jistý. Po svém návratu z turnaje IEM Fall, kde měli nakročeno na postup a kvalifikaci na major, ale porazili Sampi a tím se dostali na první místo tabulky, automaticky tak postupují na LAN finále. Zde mají velkou výhodu oproti ostatním celkům už v tom, že se z jedné LANky právě vrátili, zatímco ostatní více než rok o setkání se soupeři naživo jen snili.

Entropiq Prague

Tým, který dominoval například jarní sezóně COOL ligy, byl taktéž pasován do role jednoho z favoritů. Letní split COOL ligy nezvládli proti připravenosti ENTERPRISE ukončit jakožto vítězové, což je naopak zde může motivovat k lepšímu výsledku. Ačkoli v některých zápasech působili nesoustředěně a lehkovážně, je jisté, že do play-off dají vše a nebudou se chtít vzdát, může je navíc těšit fakt, že se SINNERS se nepotkají dřív, než ve finále.

Source: © Entropiq

Štvrťfinále

ENTERPRISE Esports

Vítěz letního splitu COOL ligy se jen tak-tak nedostal rovnou do semifinále, skončili sice na stejném počtu bodů jako Entropiq Prague, rozdíl kol však hovořil v jejich neprospěch. Postupují tak do čtvrtfinále, kde budou hrát svůj souboj s týmem Dark Tigers. Výsledek by pravděpodobně měl vyjít lépe pro ENTERPRISE, Temní Tygři ale mohou překvapit!

eSuba

Tým organizace s dlouhou historií s modrou hvězdou ve svém znaku se umístil v základní tabulce na čtvrtém místě. Střelci z eSuby měli sice stejný počet výher, jako jejich předchozí dva soci, co ale neměli byl stejný počet remíz, a tak postupují až ze 4. místa. Ve čtvrtfinále na ně čekají Sampi.Tipsport, kteří se o semifinále ale budou chtít taktéž poprat se vši vervou. Pokud eSuba vyhraje, nemá před sebou ale v semifinále lehký úkol. Dominik Blogg1s Janita před nějakou dobou na svém streamu divákům sdělil, že by se rád tentokrát vyhl v semifinále SINNERS, právě ti tam ale už čekají na vítěze prvního zápasu.

Source: © facebook/eSuba
Sampi.Tipsport

Celek fotbalisty Jakuba Jankta se s dvojicí výher na kontě dostal do play-off z 5. místa, zde na ně bude čekat již zmiňovaný tým eSuba. Ve vzájemném zápase, který probíhal ve 4. kole, eSuba vyhrála bez větších obtíží 2:0 a soupeře pustila dohromady na 12 kol. Sampi od té doby ale například remizovali s ENTERPRISE a Dark Tigers, čímž ukázali, že se ještě nevzdávají. Kterému modrému celku bude patřit první čtvrtfinálový zápas a slot v semifinále proti SINNERS tak zatím stále není na 100% jisté a vše ukáže až aktuální připravenost obou celků.

Dark Tigers

S pouhou jednou výhrou, která přišla teprve v posledním kole proti SEMTEX.BRUTE, se dostali DTG do čtvrtfinále, kde se utkají s celkem ENTERPRISE. EP ale budou ve svém zápase jasným favoritem, který si bude chtít dojít do semifinále pro EIQ a ideálně se skrz něj dostat až do grandfinále. Dark Tigers ale mohou překvapit zejména poté, co se k nim vrátil bývalý IGL eSuby Peter Jaro Rauch, dříve známý jako Weamo.

Source: © Facebook/Hitpoint.cz

Baráž

Zbývající celky - eEriness MARVO a SEMTEX.BRUTE - bez jediné výhry na kontě padají do baráže, kde se utkají s týmy z Open kvalifikací a budou tak o svůj slot v hlavním turnaji muset zabojovat.

Zdroj titulnej fotografie: Facebook/Sazka eLEAGUE

Vstupenky na akci a veškeré informace naleznete na tomhle webu

Ohodnotit

1

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.