Servery v jednom z regionů jsou téměř nehratelné, převzali je totiž farmy botů

  • 10. 08. 2023 18:20
Zdroj titulní fotografie: YouTube @Baston

S jednou z letošních aktualizací přišla i novinka, která relativně výrazně pozměnila způsob získávání předmětů jako odměn za hraní na oficiálních, ale i na neoficiálních serverech. Konkrétně se jedná o bedny obsahující skiny, které po této aktualizaci už lze získat pouze skrze dosáhnutí nové vyšší úrovně na oficiálních serverech od Valve, a to pouze jedenkrát týdně. Jak už to tak bývá, temnější část komunity přišla na způsob, jak tohoto začít zneužívat ve svůj prospěch, a to ve velkém.

V Asii si v aktuální době hraní na oficiálních CS:GO servererech příliš neužijete, konkrétně dle všeho nejvíce zneužitý herní režim - Retake. Může za to enormní výskyt botových farem, které jsou přehlceny a vyhazují dokonce skutečné hráče ze hry.

Na tento problém upozornil 7. srpna jeden z hráčů prostřednictvím vlákna na Redditu. Uživatel s přezdívkou Japanesthetank uvedl, že skuteční hráči jsou kvůli tomuto problému už více než měsíc bez plnohodnotného zážitku z hraní herního módu Retake a míní, že společnost Valve dosud neudělala nic pro to, aby se daná problematika začala nějakým způsobem řešit.

Uživatel Japanesthetank na Redditu uvedl:

"Nahlásil jsem ne méně než 3 farmy včetně odkazů na jejich profily skrz ticket podpory, stejně jako jsem je nahlásil ve hře za griefing a nahlásil jsem i jejich profily."

"Týdny a měsíce ubíhají a profily stále nejsou zabanované a retaky jsou už přes měsíc nehratelné."

Bot-farms are out of control in Asia and valve does nothing about it.
by u/Japesthetank in GlobalOffensive

Několik hodin poté, co Japesthetank tento problém zveřejnil, na příspěvek zareagoval i zaměstnanec ze společnosti Valve a poučil hráče, jak správně nahlašovat. Hráči musí dle všeho zaslat e-mail na adresu "cs2team@valvesoftware.com" a nadepsat ho titulkem "boosting report". Tělo e-mailu musí pak obsahovat snímky obrazovky s tabulkami výsledků, odkazy na profily účtů botů a odkaz na profil vlastní.

Comment
by u/DanB_VALVE from discussion Bot-farms are out of control in Asia and valve does nothing about it.
in GlobalOffensive

Kromě Japesthetanka hlásili obdobné problémy také hráči ze Severní Ameriky a Austrálie, a to ohledně serverů s herním módem Retake či Flying Scoutman. Zneužívány tak jsou nejpravděpodobněji hlavně herní módy, které jsou v praxi nejméně hrané.

Faktem je, že s očekávaným CS2 příchodem hodnota současných herních předmětů raketově narůstá, a to hlavně i včetně již zmiňovaných beden. To samé platí o poptávce na tyto předměty, a tak není příliš divu, že se najde motivace tyto farmy provozovat. Otázkou však zní, jakým způsobem do budoucna vývojáři zakročí, a či vůbec.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.